Metoda gatimit: Kavërdisje

spageti me midhje

Spageti me midhje

Nga Entela Boçi

Qumështi i artë

Qumështi i artë

Një pije e shëndetshme dhe me veti kuruese. Tipike e mjekësisë ayurveda.
Përbërësi kryesor është specia e lules Kurkuma dhe vetitë e shumta që ajo i dhuron organizmit tonë.
Një burim energjie e një mirëqenie për organizmin tonë që në orët e para të ditës.

Nga Entela Boçi

krem me kerpudha

Krem me kërpudha dhe arra (Patè)

Një recetë dimërore, e thjeshtë dhe e shijshme. Për të sjellë në tryeze një shumëllojshmëri përdorimesh.
Si prsh. të lyeni një fetë buke të thekur, ta vendosni në tryeze si salcë, apo si pjesë e përbërësve të një pjate mezeje.
Ky krem është gjithmonë i pranishëm e me një shije unike.

Nga Entela Boçi

krem gështenjash

Krem gështenjash

Është një krem i cili realizohet me anë të tulit të gështenjave dhe me aromën e limonit e vaniljes. Ideale për tu vendosur në kavanoza hermetik për tu shijuar edhe jashtë sezonit te dimrit.
Mund ta përdorni në shumë mënyra, sipër një fetë buke, për te mbushur biskota e torta.
Ju nevojitet vetëm fantazia juaj.

Nga Entela Boçi

Makarona me perime

Makarona me perime

Një pjatë e thjeshtë, e shijshme dhe e pasur me vitamina.
Kjo pjatë vegjetariane që përmban pak kalori mund të jetë zgjidhja juaj për një drekë ndryshe.

 

 

Nga Megi Morava

Reçel molle me erëza

Receta që ju propozoje këtu i ka rrënjët shumë të largëta. Bëhet fjalë për konservimin tipik të frutave të stinës që gjyshet tona na gatuanin me shumë kënaqësi.
Mund të shijohet sipër një fetë buke me pak gjalpë për mëngjes apo edhe për një pasdite të ëmbël me një gotë çaj, sipër tortave apo dhe për të shoqëruar një copë kek të këndshëm.

Nga Entela Boçi

beshamel

Beshamel

Beshamel është një salcë me origjinë franceze por njëkohësisht një nga salcat bazë e pjatave të shumëllojshme italiane. Një recetë shumë thjeshtë e me përbërës që janë të pranishëm gjithmonë në shtëpitë tona.
Përgatitet në vetëm 15 min, do të thoja 15 min të shpenzuara mirë pasi shija e kësaj salce e përgatitur në shtëpi është shume delikate dhe shumë më e shijshme, ndryshe nga ajo që mund të gjeni nëpër raftet e supermarketëve.

Nga Entela Boçi

Sallatë me thjerrëza

Një pjatë e thjeshtë në përgatitje, e freskët dhe e shijshme.
Një pjatë ideale për vegjetarianët.
Thjerrëzat jane agrume të pasura me hekur, potasio e fibra të shumta alimentare, të rëndësishme për rregullimin e kolesterolit në gjak.
Mos harrojmë që thjerrëzat janë simbol i fatit dhe pasurisë,  keshtu që konsumohini sa më shumë.

 

Nga Megi Morava

Pilaf me kungull e salsiçe

Ëmbëlsia e kungullit dhe shija e fortë e salsiçes janë përbërësit kryesor për një pjatë kremoze e me një shije të veçantë. Kungulli me shijen e rozmarinës dhe copat e vogla të salsiçes i shtojnë shijen një pilafi të përgatitur në mënyre klasike.
Me ardhjen e dimrit kjo është një nga pjatat më të pasura e të shijshme që mund të përgatisim në shtëpitë tona.
Unike dhe e përkryer për të shtuar energjitë e trupin tonë

Nga Entela Boçi

Sallatë me avokado dhe djathë filadelfia

Një sallatë e freskët dhe verore.
Avokado ky frut i mbushur me fibra dhe vitamina të shumta është quajtur nga Hemingway "fruti parajsës". Veçanërisht përmban omega 3 e cila ndihmon në sëmundjet kardiovaskolare dhe antioksidantë të ndryshëm që ndihmojnë në rigjenerimin e lëkurës.

Nga Megi Morava

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)