Kuzhina: Amerikane

kifle me molla

Kifle me mollë

Kiflet janë ëmbëlsira amerikane të quajtura Muffin.
E kush nuk do donte ti provonte këto ëmbëlsira kaq të shijshme?
Ju nevojitet pak kohë dhe ju mund të gatuani një mëngjes të shijshëm për veten dhe familjen tuaj .

Nga Megi Morava

Kifle me çokollatë

Kiflet janë një ëmbëlsire amerikane të quajtura Muffin.
Ëmbëlsira shumë të thjeshta në të përgatitur por dhe me një shije të këndshme e të lehte.
Un në këtë recete ju propozoje kiflet me çokollatë por ato mund të jenë si të ëmbla ashtu edhe të kripura. Mbushja mund të ndryshojë në bazë të preferencave tuaja, duke filluar nga reçelrat, me patate, me kungull, me djathërat ,me boronice apo dhe me kremra të ndryshëm.
Pra mund të shfletoni fantazinë tuaj e të vini në tryeze kreativitet e ndryshme.

Nga Entela Boçi

Salca kokteil

Një salcë delikate ku prania e brandyt i jep një shije të veçante.
Ideale për të shoqëruar antipasta të ndryshme me bazë peshku.
Përdorim të gjerë gjen në kuzhinën amerikane ku përdoret për të shqëruar sallata të ndryshme.
Gjithashtu përdorim të gjerë ka dhe në kuzhinën tradicionale belge.

Nga Megi Morava

hamburger lulelakre

Hamburger lulelakre

E thjeshtë për tu përgatitur por dhe shumë e shijshme në të ngrënë.
Një metode e këndshme për t'u vendosur fëmijëve tuaj në pjatë zarzavate të cilat nuk i hanë për shkak të erës së rënde. Provojeni e më shkruani nëse misioni u krye me sukses.

 

 

 

Nga Entela Boçi

Pastela

Pastela është një masë bazë dhe e rëndësishme në shumë kultura të kuzhinës. Ajo shërben për skuqjen e perimeve, mishit, peshkut apo dhe shumë ushqimeve të tjera.
Ka një shumëllojshmëri recetash për pastelën. Un po ju propozoj atë me pjesën e bardhë të vezëve të rrahur shkumë.
Të cilat përgatisin një pastel shumë delikate e të butë.
Mund të prisni në copëza mesatare perimet që dëshironi, ti fusni në këtë masë e pastaj ti skuqni në vaj të nxehtë duke shërbyer në tavolinat tuaja diçka ndryshe, kërce e me një shije fantastike.

Nga Entela Boçi

patëllxhanë si picë

Patellxhanë si picë

Nga Entela Boçi

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)