Qumështi i artë

AutoriEntela
00VështirësiaFillestar

Një pije e shëndetshme dhe me veti kuruese. Tipike e mjekësisë ayurveda.
Përbërësi kryesor është specia e lules Kurkuma dhe vetitë e shumta që ajo i dhuron organizmit tonë.
Një burim energjie e një mirëqenie për organizmin tonë që në orët e para të ditës.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Qumështi i artë
Koha e përgatitjes5 minuta
 0,25 kurkuma
 0,50 ujë
 1 qumësht
 1 vaj bajamesh
 mjaltë
1

Në një xhezve mesatare vendoset të zihet uji me kurkumën duke e përzierë lehtë e herë pas here deri sa të krijohet një masë e trashë. Njëherë e përgatitur, kjo masë mund të ruhet në frigorifer për 40 ditë.

2

Për çdo filxhan çaji qumësht përdoret 1/4 e lugës së kafes e masës së kurkumës e përgatitur me parë.

3

Përzihet mirë dhe sipas dëshirës shtohet mjalti dhe vaji i bajameve.

KategoriaMënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 0,25 kurkuma
 0,50 ujë
 1 qumësht
 1 vaj bajamesh
 mjaltë

Hapat

1

Në një xhezve mesatare vendoset të zihet uji me kurkumën duke e përzierë lehtë e herë pas here deri sa të krijohet një masë e trashë. Njëherë e përgatitur, kjo masë mund të ruhet në frigorifer për 40 ditë.

2

Për çdo filxhan çaji qumësht përdoret 1/4 e lugës së kafes e masës së kurkumës e përgatitur me parë.

3

Përzihet mirë dhe sipas dëshirës shtohet mjalti dhe vaji i bajameve.

Qumështi i artë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

tetë − gjashtë =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)