Kuzhina: Turke

Salca me hudhra

Kjo recetë është ideale për të shoqëruar mishrat e pjekur në zgarë e jo vetëm. Ekzistojnë shumë variante të kësaj recete por ajo që unë ju propozoj sot është një recetë e huazuar nga kuzhina greke-turke.
E thjeshtë dhe e shpejtë në përgatitje, edhe pse është me hudhra kjo salcë është e butë falë patateve e bajameve.
Mos hezitoni ta provoni.

Nga Entela Boçi

brinjë qengji

Brinjë qengji të marinuara

Brinjë qengji të marinuara është një recetë tipike e kuzhinës italiane, e përdorur sidomos gjatë periudhës së Pashkëve.

Mënyrat e gatimit janë të ndryshme dhe të shumëllojshme.

 

Nga Megi Morava

Pastiçe me brokoli

Pastiçe me brokoli

Një pjatancë e pasur me karbohidrate dhe e ushqyeshme ku prania e brokolit i jep një shije tv veçantë.

Nga Megi Morava

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)