Metoda gatimit: Furrë

Revani me Kos dhe sherbet

Revani me Kos dhe Sherbet

Recetë tradicionale shqiptare për të përgatitur 18-20 copë revani me kos.

Nga Megi Morava

Tavë me Finok

Tavë me finok

Finoku është një bimë barishtore me origjinë nga Azia.
Zakonisht arrin deri në 60-80 cm lartësi.
Finokët gjejnë përdorim të gjerë në kuzhinë, por përdoren dhe për të aromatizuar gështenjat e ziera, kërpudhat në furrë ose tigan etj.

Nga Megi Morava

lulelakër me bechamel

Lulelakër me beshamel

E keni provuar ta gatuani lulelakrën në këtë mënyrë?
Jua këshilloj ta provoni, pasi ka një shije shumë të mirë.

Nga Megi Morava

biskota me kurkuma

Biskota me kurkuma

Një recetë e thjeshtë dhe jo e dëmshme për organizmin.
Falë reduktimit të sasisë së sheqerit dhe eliminimit të gjalpit e qumështit, me praninë e kurkumës, këto biskota do jenë të afta ti bëjnë neps çdokujt.
Përveç ngjyrës së veçantë dhe aromës së këndshme falë dhe limonit, të shoqëruara me një gotë çaj jeshil, janë ftesa ideale për një mbasdite të shëndetshme midis miqsh.

Nga Entela Boçi

pastiço me kima

Pastiço me Kima

Nga Irma Lici

tavë me brokoli

Tavë me brokoli

Një ide ndryshe për të gatuar Brokolin. Ketë perime të pasur me vitamina e antioksidues të shumtë.
Shumë e ushqyeshme për organizim sidomos për fëmijët ne rritje.

Nga Megi Morava

kek me bajame dhe cokollate

Kek me bajame dhe çokollatë

Një ëmbëlsire e shijshme dhe e shëndetshme.
Kur ta gatuani këtë ëmbëlsire do ndjeheni pastiçierë te vërtetë, pasi ka një shije unike.

 

Nga Megi Morava

kek me bajame

kek me bajame

Një Kek më të vërtetë i shijshëm në të ngrënë.
Prania e bajameve i jep një shije të veçantë.

Nga Megi Morava

kek me arra dhe mjalte

Kek me arra dhe mjaltë

Mëngjeset tuaja do të jenë më të shëndetshme, ku në vend të produkteve që blihen nëpër raftet e supermarketeve, do të konsumoni kekun me arra dhe mjaltë.

Nga Megi Morava

lulelakër me salcë

Lulelakër me salcë domate dhe djathë mocarela

Një recetë me pak përbërës, e lehtë në të ngrënë dhe me një shije të veçantë.

Nga Megi Morava

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)