Metoda gatimit: Tigan

finok i skuqur

Finok i skuqur me vezë

Nëse perimet e skuqura janë të preferuarat tuaja ,atëherë është koha të provoni finokët e skuqur..
Një recetë e shijshme për një darkë ndryshe.

Nga Megi Morava

mish viçi me brokoli

Mish viçi me brokoli

E thjeshtë në përgatitje, e shëndetshme dhe shumë e ushqyeshme.
Të gjitha në një pjatë të vetme.
Një pjatë ideale për familjen tuaj.
Nuk ju mbetet gjë tjetër veç ta provoni dhe jam e bindur që do ta gatuani shumë shpesh.

Nga Megi Morava

kërpudha me hudhra

Kërpudhe me hudhra dhe majdanoz

Nga Megi Morava

qofte me mish të grirë dhe patate

Qofte me mish të grirë dhe patate

Qofte më të mira se këto nuk keni provuar ndonjëherë.
Provojeni dhe do më thoni nëse kam të drejtë.

Nga Megi Morava

lulelakër me salcë

Lulelakër me salcë domate dhe djathë mocarela

Një recetë me pak përbërës, e lehtë në të ngrënë dhe me një shije të veçantë.

Nga Megi Morava

musaka me patate

Musaka me patate

Musakaja me patate është një recetë kalorike dhe shumë e ushqyeshme .
Një pjatë tipike e kuzhinës greke.
Të jeni të sigurt se familjarët tuaj do të dashurohen më këtë pjatë kaq të shijshme.

Nga Megi Morava

fileto pule me brokoli

Fileta pule me brokoli

Mjaftojnë vetëm 30 minuta dhe ju do të keni në tryezë një pjatë me të vërtetë  të shijshme.
Ky kombinim fantastik i brokolit me filetat e pulës do ju bëjë ta gatuani sa më shpesh.

Nga Megi Morava

Tortë e kripur me brokoli

Tortë e kripur me brokoli dhe salsiçe

Një darkë ndryshe dhe e shëndetshme për familjen tuaj pasi brokoli është një perim i mbushur me vitaminë C dhe antioksidantë të shumtë.

 

 

Nga Megi Morava

supe me brokoli

Supë krem me brokoli

Një pjatë shumë e dashur për mua pasi është e shijshme, kremoze dhe me pak kalori.
Një pjatë kjo enkas për vegjetarianët por dhe për fëmijët e vegjël, të cilët kanë nevojë për vitamina të shumta që të rriten të shëndetshëm.

Nga Megi Morava

fileto merluci

Fileto merluci me domate dhe ullinj

Një pjatë e thjeshtë dhe e shpejtë.
Peshku merluc është një peshk me pak yndyrë, me pak kalori, por shumë i shijshëm.
Shumë i  preferuar nga të gjitha grupmoshat sidomos nga fëmijët.

Nga Megi Morava

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)