Metoda gatimit: Tenxhere me presion

lëng perimesh

Lëng perimesh

Lëngu i perimeve është një përgatitje baze e kuzhinës italiane. Mund ta përdorim për përgatitjen e pilafit, pjatave të ndryshme të orizit, supat e kremrat e perimeve. E rëndësishme në këtë recetë është zgjedhja e perimeve të freskëta e të stinës, mbi të gjitha sipas dëshirës. Pra mund ta  personalizoni këtë recetë sipas shijes tuaj duke përdorur dhe erëza të ndryshme për ti dhëne një aromë shumë më të veçante.

 

 

 

Nga Entela Boçi

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)