Omletë me perime

AutoriEntela
00VështirësiaFillestar
NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes20 minutaKoha totale30 minuta
 4 vezë
 150 g bizele
 1 karrotë
 2 djath kaçkavall të grirë
 1 qumësht
 kripë e piper sipas dëshires
 200 ml ujë
1

Karrota pastrohet, pritet në formë kubike e bashkë me bizelet e ujin zihen në një tenxhere për 15 Minuta.

2

Në një tas përziejmë mirë vezët me djathin e grirë. Shtojmë në të perimet e ziera bashkë me lëngun e tyre, kripën e piperin.

3

Veshim tepsinë, apo edhe një tavë me diametër 22 cm, me letër furre dhe mbi të hedhim masën tonë.

4

Piqet në furrë me 190°C për 20 Minuta.

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 4 vezë
 150 g bizele
 1 karrotë
 2 djath kaçkavall të grirë
 1 qumësht
 kripë e piper sipas dëshires
 200 ml ujë

Hapat

1

Karrota pastrohet, pritet në formë kubike e bashkë me bizelet e ujin zihen në një tenxhere për 15 Minuta.

2

Në një tas përziejmë mirë vezët me djathin e grirë. Shtojmë në të perimet e ziera bashkë me lëngun e tyre, kripën e piperin.

3

Veshim tepsinë, apo edhe një tavë me diametër 22 cm, me letër furre dhe mbi të hedhim masën tonë.

4

Piqet në furrë me 190°C për 20 Minuta.

Omletë me perime

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

4 × 4 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)