Metoda gatimit: Tavë

Revani me Kos dhe sherbet

Revani me Kos dhe Sherbet

Recetë tradicionale shqiptare për të përgatitur 18-20 copë revani me kos.

Nga Megi Morava

lulelakër me salcë

Lulelakër me salcë domate dhe djathë mocarela

Një recetë me pak përbërës, e lehtë në të ngrënë dhe me një shije të veçantë.

Nga Megi Morava

musaka me patate

Musaka me patate

Musakaja me patate është një recetë kalorike dhe shumë e ushqyeshme .
Një pjatë tipike e kuzhinës greke.
Të jeni të sigurt se familjarët tuaj do të dashurohen më këtë pjatë kaq të shijshme.

Nga Megi Morava

kifle me molla

Kifle me mollë

Kiflet janë ëmbëlsira amerikane të quajtura Muffin.
E kush nuk do donte ti provonte këto ëmbëlsira kaq të shijshme?
Ju nevojitet pak kohë dhe ju mund të gatuani një mëngjes të shijshëm për veten dhe familjen tuaj .

Nga Megi Morava

Kifle me çokollatë

Kiflet janë një ëmbëlsire amerikane të quajtura Muffin.
Ëmbëlsira shumë të thjeshta në të përgatitur por dhe me një shije të këndshme e të lehte.
Un në këtë recete ju propozoje kiflet me çokollatë por ato mund të jenë si të ëmbla ashtu edhe të kripura. Mbushja mund të ndryshojë në bazë të preferencave tuaja, duke filluar nga reçelrat, me patate, me kungull, me djathërat ,me boronice apo dhe me kremra të ndryshëm.
Pra mund të shfletoni fantazinë tuaj e të vini në tryeze kreativitet e ndryshme.

Nga Entela Boçi

Tortëza të kripura me kungull

Nga Entela Boçi

tavë me perime

Tavë me perime

Nga Entela Boçi

Speca të mbushur me gjizë e domate

Një pjatë e thjeshtë dhe e shpejtë për tu përgatitur. Pa lëne mënjane shijen delikate të gjizës.
Miq të papritur? Asnjë problem. Mjaftojnë shumë pak përbërës dhe ja ku u përgatit një drekë e këndshme.

Nga Entela Boçi

Kek me djathë e ullinj

Torta me djathë e ullinj është një recetë e thjeshtë për tu përgatitur por dhe për t'u prezantuar familjarëve e miqve tanë një tortë ndryshe, një torte të kripur.
Për mua kjo recete është dhe mjaft e dobishme për të boshatisur frigoriferin, si për fund stine verore, duke i shtuar edhe përbërës të tjerë si proshute, sallam e perime të ndryshme.
Pra lejoni fantazinë tuaj t'ju udhëheqë, dhe shijim të këndshëm!

Nga Entela Boçi

patëllxhanë si picë

Patellxhanë si picë

Nga Entela Boçi

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)