Kuzhina: Italiane

spageti me midhje

Spageti me midhje

Nga Entela Boçi

sallatë finok të zierë

Sallatë me finok të zierë

Perimet janë shumë të rëndësishme për organizmin tonë.
Finokët nuk janë të preferuarat e mia, por nëse janë të stinës mundohem ti konsumoj ,pasi janë të mbushura me përbërës aktivë të shumtë që ndihmojnë në reumatizëm, shikim të dobët, sistemin nervor etj.

Nga Megi Morava

Sallatë me Finok dhe Portokall

Sallatë me portokall dhe finokë

Receta që ju propozoj është një sallatë  verore shumë e shijshme.
Në kombinim fantastik i finokut dhe portokallit të cilat kanë veti freskuese.
Falë shijes së  freskët që ka kjo sallatë, është ideale për të shoqëruar pjata me bazë peshkun.

Nga Megi Morava

Tavë me Finok

Tavë me finok

Finoku është një bimë barishtore me origjinë nga Azia.
Zakonisht arrin deri në 60-80 cm lartësi.
Finokët gjejnë përdorim të gjerë në kuzhinë, por përdoren dhe për të aromatizuar gështenjat e ziera, kërpudhat në furrë ose tigan etj.

Nga Megi Morava

supë me lulelakër

Supë me lulelakër

Recetë e shpejtë dhe vërtetë e shijshme, me përbërës të shëndetshëm për organizmin tonë.

Nga Megi Morava

lulelakër me bechamel

Lulelakër me beshamel

E keni provuar ta gatuani lulelakrën në këtë mënyrë?
Jua këshilloj ta provoni, pasi ka një shije shumë të mirë.

Nga Megi Morava

mish viçi me brokoli

Mish viçi me brokoli

E thjeshtë në përgatitje, e shëndetshme dhe shumë e ushqyeshme.
Të gjitha në një pjatë të vetme.
Një pjatë ideale për familjen tuaj.
Nuk ju mbetet gjë tjetër veç ta provoni dhe jam e bindur që do ta gatuani shumë shpesh.

Nga Megi Morava

biskota me kurkuma

Biskota me kurkuma

Një recetë e thjeshtë dhe jo e dëmshme për organizmin.
Falë reduktimit të sasisë së sheqerit dhe eliminimit të gjalpit e qumështit, me praninë e kurkumës, këto biskota do jenë të afta ti bëjnë neps çdokujt.
Përveç ngjyrës së veçantë dhe aromës së këndshme falë dhe limonit, të shoqëruara me një gotë çaj jeshil, janë ftesa ideale për një mbasdite të shëndetshme midis miqsh.

Nga Entela Boçi

kërpudha me hudhra

Kërpudhe me hudhra dhe majdanoz

Nga Megi Morava

tavë me brokoli

Tavë me brokoli

Një ide ndryshe për të gatuar Brokolin. Ketë perime të pasur me vitamina e antioksidues të shumtë.
Shumë e ushqyeshme për organizim sidomos për fëmijët ne rritje.

Nga Megi Morava

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)