Revani me Kos dhe sherbet

Revani me Kos dhe Sherbet

Recetë tradicionale shqiptare për të përgatitur 18-20 copë revani me kos.

Nga Megi Morava

spageti me midhje

Spageti me midhje

Nga Entela Boçi

sallatë finok të zierë

Sallatë me finok të zierë

Perimet janë shumë të rëndësishme për organizmin tonë.
Finokët nuk janë të preferuarat e mia, por nëse janë të stinës mundohem ti konsumoj ,pasi janë të mbushura me përbërës aktivë të shumtë që ndihmojnë në reumatizëm, shikim të dobët, sistemin nervor etj.

Nga Megi Morava

Tarator me Kastravec

Tarator me kastravecë

Një pjatë freskuese ideale për stinën e verës.

Nga Megi Morava

Sallatë me Finok dhe Portokall

Sallatë me portokall dhe finokë

Receta që ju propozoj është një sallatë  verore shumë e shijshme.
Në kombinim fantastik i finokut dhe portokallit të cilat kanë veti freskuese.
Falë shijes së  freskët që ka kjo sallatë, është ideale për të shoqëruar pjata me bazë peshkun.

Nga Megi Morava

Sallatë me Rrepa të kuqe

Sallatë me rrepa të kuqe

Rrepat janë të pasura me fibra të shumta të cilat luajnë luajnë një rol të rëndësishëm në organizëm.
Janë të pasura me kripëra minerale si magnez, kalcium dhe hekur.
Shumë të preferuara nga njerëzit që merren me sporte të ndryshme dhe persona që vuajnë nga anemia

Nga Megi Morava

finok i skuqur

Finok i skuqur me vezë

Nëse perimet e skuqura janë të preferuarat tuaja ,atëherë është koha të provoni finokët e skuqur..
Një recetë e shijshme për një darkë ndryshe.

Nga Megi Morava

Tavë me Finok

Tavë me finok

Finoku është një bimë barishtore me origjinë nga Azia.
Zakonisht arrin deri në 60-80 cm lartësi.
Finokët gjejnë përdorim të gjerë në kuzhinë, por përdoren dhe për të aromatizuar gështenjat e ziera, kërpudhat në furrë ose tigan etj.

Nga Megi Morava

supë me lulelakër

Supë me lulelakër

Recetë e shpejtë dhe vërtetë e shijshme, me përbërës të shëndetshëm për organizmin tonë.

Nga Megi Morava

lulelakër me bechamel

Lulelakër me beshamel

E keni provuar ta gatuani lulelakrën në këtë mënyrë?
Jua këshilloj ta provoni, pasi ka një shije shumë të mirë.

Nga Megi Morava

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)