Kuzhina: Franceze

kek me bajame dhe cokollate

Kek me bajame dhe çokollatë

Një ëmbëlsire e shijshme dhe e shëndetshme.
Kur ta gatuani këtë ëmbëlsire do ndjeheni pastiçierë te vërtetë, pasi ka një shije unike.

 

Nga Megi Morava

krepa me nutella

krepa me çokokrem

Krepat janë një gatim me origjinë franceze.
Një ëmbëlsirë e cila vitet e fundit është bërë shumë trend.
Krepat mund ti gatuani të ëmbël ose të kripur, kjo varet nga dëshira juaj.
Receta që do ju propozoj mund ta konsumoni në çdo orë të ditës pasi ka një shije unike.

Nga Megi Morava

fiq me rikota

Fiq të mbushur me gjizë rikota

Keni të ftuar për dreke? Keni përgatitur një drekë të shijshme por jeni në mëdyshje për ëmbëlsirën?
Kjo recetë e veçantë mund të jetë zgjidhja juaj ideale!

Nga Megi Morava

Pastela

Pastela është një masë bazë dhe e rëndësishme në shumë kultura të kuzhinës. Ajo shërben për skuqjen e perimeve, mishit, peshkut apo dhe shumë ushqimeve të tjera.
Ka një shumëllojshmëri recetash për pastelën. Un po ju propozoj atë me pjesën e bardhë të vezëve të rrahur shkumë.
Të cilat përgatisin një pastel shumë delikate e të butë.
Mund të prisni në copëza mesatare perimet që dëshironi, ti fusni në këtë masë e pastaj ti skuqni në vaj të nxehtë duke shërbyer në tavolinat tuaja diçka ndryshe, kërce e me një shije fantastike.

Nga Entela Boçi

Kek me djathë e ullinj

Torta me djathë e ullinj është një recetë e thjeshtë për tu përgatitur por dhe për t'u prezantuar familjarëve e miqve tanë një tortë ndryshe, një torte të kripur.
Për mua kjo recete është dhe mjaft e dobishme për të boshatisur frigoriferin, si për fund stine verore, duke i shtuar edhe përbërës të tjerë si proshute, sallam e perime të ndryshme.
Pra lejoni fantazinë tuaj t'ju udhëheqë, dhe shijim të këndshëm!

Nga Entela Boçi

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)