Kuzhina: Gjermane

sallatë finok të zierë

Sallatë me finok të zierë

Perimet janë shumë të rëndësishme për organizmin tonë.
Finokët nuk janë të preferuarat e mia, por nëse janë të stinës mundohem ti konsumoj ,pasi janë të mbushura me përbërës aktivë të shumtë që ndihmojnë në reumatizëm, shikim të dobët, sistemin nervor etj.

Nga Megi Morava

perime në furrë

Perime në furrë

Ju nevojitet vetëm pak kohë për të gatuar një drekë të shijshme dhe të shëndetshme.
Shumë e ushqyeshme për fëmijët tuaj.
Mjafton të zgjidhni perimet tuaja të preferuara dhe shija e kësaj recete është e garantuar.

Nga Megi Morava

supe me brokoli

Supë krem me brokoli

Një pjatë shumë e dashur për mua pasi është e shijshme, kremoze dhe me pak kalori.
Një pjatë kjo enkas për vegjetarianët por dhe për fëmijët e vegjël, të cilët kanë nevojë për vitamina të shumta që të rriten të shëndetshëm.

Nga Megi Morava

sallatë me lakër

Sallatë me lakër të bardhë

Meqë jemi në stinën e dimrit ju sugjeroj një recetë super të thjeshtë për një sallatë të shijshme dimërore.

Nga Megi Morava

salca majonez

Salca majonez

Majoneza është një nga salcat më të përhapura në të gjithë botën por origjina e saj dhe në ditët e sotme është e diskutuar.
Ka dy variante për origjinën e majonezës.
E para fjala majonez vjen nga një qytet spanjoll i quajtur Mahon ,ku kuzhunjeri ushtar i dukës së Richelieu shpiku në vitin 1757 një salcë me bazë vajin dhe të verdhën e vezës.
Varianti dytë vjen nga një fjalë e vjetër franceze (Moyeau) që do të thotë e verdhë veze.
Majoneza gjen një përdorim të gjerë si në pjatat e mishit dhe të peshkut.
Gjithashtu shërben për të dekoruar pjatat e ndryshme në periudhën e festave.
Përgatitja e kësaj salce është shumë e thjeshtë.
Me pak përbërës dhe me pak kujdes në përgatitje arrihet një majonezë perfektë.

Nga Megi Morava

supe me perime

Supë me perime

Një pjatë e parë shumë e shëndetshme për të gjithë familjen.
Ideale për ditët e ftohta të dimrit.
Përgatitja e kësaj supe është e thjeshtë por pak e gjatë për shkak të perimeve të shumta që përmban.
Por aroma e saj e mrekullueshme të fton menjëherë në tryezë.

Nga Megi Morava

brinjë qengji

Brinjë qengji të marinuara

Brinjë qengji të marinuara është një recetë tipike e kuzhinës italiane, e përdorur sidomos gjatë periudhës së Pashkëve.

Mënyrat e gatimit janë të ndryshme dhe të shumëllojshme.

 

Nga Megi Morava

kofsha pule

Kofsha pule të marinuara me sallatë jeshile

Kofshët e pulës të marinuara me përbërës të përgatitur vetë në shtëpi, janë shumë herë më të shijshme dhe të shëndetshme se ato që mund të blini në dyqan.

Nga Megi Morava

kek me limon

Kek me limon

Nuk ju pëlqejnë ëmbëlsirat shumë të ëmbla? Keku me limon është pikërisht për ju. Aroma e tij e mrekullueshme të fton ta konsumosh në çdo moment të ditës.

 

 

Nga Megi Morava

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)