Musaka me spinaq

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar
NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Koha e përgatitjes30 minutaKoha e pjekjes45 minutaKoha totale1 orë 15 minuta
 70010000 ml qumësht
 700 g spinaq
 400 g mish i grirë
 1 qepë
 1 oriz
 kripë sipas dëshirës
 vaj sipas dëshirës
 piper,rigon,majdanoz sipa dëshirës
 2 salcë
 1 miell
 1 vezë
1

Në një tigan grijmë imët qepën dhe e skuqim me vaj.

2

Më pas shtojmë mishin e grirë dhe i kavërdisim mirë e mirë.

3

Shtojmë spinaqin , kripën, rigonin, piperin, salcën dhe majdanozin e grirë imët.

4

Vazhdojmë ti kavërdisim ngadalë ngadalë.

5

Shtojmë vaj sipas dëshirës.

6

Shtojmë pak ujë dhe e lejmë të ziejë për 15 Minuta

7

Marrim një tavë qelqi dhe hedhim harxhën që përgatitëm pak më lart.

8

Shtojmë një filxhan oriz.

9

Më pas hedhim qumështin dhe vezën të cilën e kemi rrahur më parë.

10

Në fund e kavërdisim me një lugë miell.

11

E fusim ne furrë dhe e pjekim me 180°C për 30 Minuta

KategoriaKuzhinaMënyra e gatimit, ,

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 70010000 ml qumësht
 700 g spinaq
 400 g mish i grirë
 1 qepë
 1 oriz
 kripë sipas dëshirës
 vaj sipas dëshirës
 piper,rigon,majdanoz sipa dëshirës
 2 salcë
 1 miell
 1 vezë

Hapat

1

Në një tigan grijmë imët qepën dhe e skuqim me vaj.

2

Më pas shtojmë mishin e grirë dhe i kavërdisim mirë e mirë.

3

Shtojmë spinaqin , kripën, rigonin, piperin, salcën dhe majdanozin e grirë imët.

4

Vazhdojmë ti kavërdisim ngadalë ngadalë.

5

Shtojmë vaj sipas dëshirës.

6

Shtojmë pak ujë dhe e lejmë të ziejë për 15 Minuta

7

Marrim një tavë qelqi dhe hedhim harxhën që përgatitëm pak më lart.

8

Shtojmë një filxhan oriz.

9

Më pas hedhim qumështin dhe vezën të cilën e kemi rrahur më parë.

10

Në fund e kavërdisim me një lugë miell.

11

E fusim ne furrë dhe e pjekim me 180°C për 30 Minuta

Musaka me spinaq

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

një + dy =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)