Kuzhina: Greke

pastiço me kima

Pastiço me Kima

Nga Irma Lici

musaka me patate

Musaka me patate

Musakaja me patate është një recetë kalorike dhe shumë e ushqyeshme .
Një pjatë tipike e kuzhinës greke.
Të jeni të sigurt se familjarët tuaj do të dashurohen më këtë pjatë kaq të shijshme.

Nga Megi Morava

musaka me lulelakër

Musaka me lulelakër

Musakaja me lulelakër është një pjatë shumë e shijshme.
Prania e kosit i jep një shije të veçantë.
Shumë e ushqyeshme dhe për fëmijët tuaj.

Nga Megi Morava

perime në furrë

Perime në furrë

Ju nevojitet vetëm pak kohë për të gatuar një drekë të shijshme dhe të shëndetshme.
Shumë e ushqyeshme për fëmijët tuaj.
Mjafton të zgjidhni perimet tuaja të preferuara dhe shija e kësaj recete është e garantuar.

Nga Megi Morava

Salca me hudhra

Kjo recetë është ideale për të shoqëruar mishrat e pjekur në zgarë e jo vetëm. Ekzistojnë shumë variante të kësaj recete por ajo që unë ju propozoj sot është një recetë e huazuar nga kuzhina greke-turke.
E thjeshtë dhe e shpejtë në përgatitje, edhe pse është me hudhra kjo salcë është e butë falë patateve e bajameve.
Mos hezitoni ta provoni.

Nga Entela Boçi

speca gogozhare

Speca të kuq gogozhare

Kjo recetë mund të jetë shpëtimi juaj për një vakt të shijshëm dhe të shpejtë.

Nga Megi Morava

domate të mbushur me djath

Domate të mbushura me djathë

Për këtë recetë mjafton vetëm një sasi e vogël djathi për ti transformuar domatet në një pjatë të përsosur.
Ndaj mos u mendoni gjatë dhe gatuani diçka të shijshme për veten tuaj.

Nga Megi Morava

brinjë qengji me patate

Tavë me patate dhe brinjë qingji të marinuara

Nga Megi Morava

Krem pana shtëpie

Pana është një krem me një përdorim të gjerë në gatime të ndryshme.
Ajo përdoret si për receta të ëmbla dhe të kripura.
Për të përgatitur një krem pana në shtëpi është shumë e thjeshtë.
Mjafton dy-tre ingrendientë dhe nje mikser elektrik.

 

Nga Megi Morava

xaxiqi

Salcë xaxiqi

Salca xaxiqi është një pjatë tipike e kuzhinës greke, bullgare dhe shqiptare.

Ju mund ta përgatisni vetë në shtëpi, pasi kjo salcë kërkon pak kohë dhe bëhet shumë më e shijshme se ajo e blerë gati.

Nga Megi Morava

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)