Kategoria: Pjata të dyta

lulelakër me salcë

Lulelakër me salcë domate dhe djathë mocarela

Një recetë me pak përbërës, e lehtë në të ngrënë dhe me një shije të veçantë.

Nga Megi Morava

musaka me patate

Musaka me patate

Musakaja me patate është një recetë kalorike dhe shumë e ushqyeshme .
Një pjatë tipike e kuzhinës greke.
Të jeni të sigurt se familjarët tuaj do të dashurohen më këtë pjatë kaq të shijshme.

Nga Megi Morava

musaka me lulelakër

Musaka me lulelakër

Musakaja me lulelakër është një pjatë shumë e shijshme.
Prania e kosit i jep një shije të veçantë.
Shumë e ushqyeshme dhe për fëmijët tuaj.

Nga Megi Morava

tavë perime kërpudha

Tavë me perime dhe kërpudha

Një recetë e thjeshtë për tu përgatitur por e ushqyeshme për një darkë me familjen tuaj.
Prania e kërpudhave në këtë recetë i jep tavës një shije të veçantë.

Nga Megi Morava

perime në furrë

Perime në furrë

Ju nevojitet vetëm pak kohë për të gatuar një drekë të shijshme dhe të shëndetshme.
Shumë e ushqyeshme për fëmijët tuaj.
Mjafton të zgjidhni perimet tuaja të preferuara dhe shija e kësaj recete është e garantuar.

Nga Megi Morava

fileto pule me brokoli

Fileta pule me brokoli

Mjaftojnë vetëm 30 minuta dhe ju do të keni në tryezë një pjatë me të vërtetë  të shijshme.
Ky kombinim fantastik i brokolit me filetat e pulës do ju bëjë ta gatuani sa më shpesh.

Nga Megi Morava

fileto merluci

Fileto merluci me domate dhe ullinj

Një pjatë e thjeshtë dhe e shpejtë.
Peshku merluc është një peshk me pak yndyrë, me pak kalori, por shumë i shijshëm.
Shumë i  preferuar nga të gjitha grupmoshat sidomos nga fëmijët.

Nga Megi Morava

qofte me patate

Qofte me patate

Qofte me patate janë një pjatë klasike e kuzhinës italiane.
Një recetë vegjetariane shumë e shijshme për tu përgatitur
Mund ti realizoni në forma të ndryshme por forma e tyre tradicionale është rrethore me përmasat e një topi ping-pongu.

Nga Megi Morava

Omëletë me domate

Omëletë me domate, speca dhe ullinj.

Nga Megi Morava

Fileto viçi në tigan

Fileto viçi në tigan

Nga Megi Morava

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)