Kategoria: Pjata të vetme

spageti me midhje

Spageti me midhje

Nga Entela Boçi

Tavë me Finok

Tavë me finok

Finoku është një bimë barishtore me origjinë nga Azia.
Zakonisht arrin deri në 60-80 cm lartësi.
Finokët gjejnë përdorim të gjerë në kuzhinë, por përdoren dhe për të aromatizuar gështenjat e ziera, kërpudhat në furrë ose tigan etj.

Nga Megi Morava

lulelakër me bechamel

Lulelakër me beshamel

E keni provuar ta gatuani lulelakrën në këtë mënyrë?
Jua këshilloj ta provoni, pasi ka një shije shumë të mirë.

Nga Megi Morava

mish viçi me brokoli

Mish viçi me brokoli

E thjeshtë në përgatitje, e shëndetshme dhe shumë e ushqyeshme.
Të gjitha në një pjatë të vetme.
Një pjatë ideale për familjen tuaj.
Nuk ju mbetet gjë tjetër veç ta provoni dhe jam e bindur që do ta gatuani shumë shpesh.

Nga Megi Morava

pastiço me kima

Pastiço me Kima

Nga Irma Lici

tavë me brokoli

Tavë me brokoli

Një ide ndryshe për të gatuar Brokolin. Ketë perime të pasur me vitamina e antioksidues të shumtë.
Shumë e ushqyeshme për organizim sidomos për fëmijët ne rritje.

Nga Megi Morava

qofte me mish të grirë dhe patate

Qofte me mish të grirë dhe patate

Qofte më të mira se këto nuk keni provuar ndonjëherë.
Provojeni dhe do më thoni nëse kam të drejtë.

Nga Megi Morava

lulelakër me salcë

Lulelakër me salcë domate dhe djathë mocarela

Një recetë me pak përbërës, e lehtë në të ngrënë dhe me një shije të veçantë.

Nga Megi Morava

musaka me patate

Musaka me patate

Musakaja me patate është një recetë kalorike dhe shumë e ushqyeshme .
Një pjatë tipike e kuzhinës greke.
Të jeni të sigurt se familjarët tuaj do të dashurohen më këtë pjatë kaq të shijshme.

Nga Megi Morava

musaka me lulelakër

Musaka me lulelakër

Musakaja me lulelakër është një pjatë shumë e shijshme.
Prania e kosit i jep një shije të veçantë.
Shumë e ushqyeshme dhe për fëmijët tuaj.

Nga Megi Morava

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)