Metoda gatimit: Tenxhere

spageti me midhje

Spageti me midhje

Nga Entela Boçi

sallatë finok të zierë

Sallatë me finok të zierë

Perimet janë shumë të rëndësishme për organizmin tonë.
Finokët nuk janë të preferuarat e mia, por nëse janë të stinës mundohem ti konsumoj ,pasi janë të mbushura me përbërës aktivë të shumtë që ndihmojnë në reumatizëm, shikim të dobët, sistemin nervor etj.

Nga Megi Morava

Tavë me Finok

Tavë me finok

Finoku është një bimë barishtore me origjinë nga Azia.
Zakonisht arrin deri në 60-80 cm lartësi.
Finokët gjejnë përdorim të gjerë në kuzhinë, por përdoren dhe për të aromatizuar gështenjat e ziera, kërpudhat në furrë ose tigan etj.

Nga Megi Morava

supë me lulelakër

Supë me lulelakër

Recetë e shpejtë dhe vërtetë e shijshme, me përbërës të shëndetshëm për organizmin tonë.

Nga Megi Morava

lulelakër me bechamel

Lulelakër me beshamel

E keni provuar ta gatuani lulelakrën në këtë mënyrë?
Jua këshilloj ta provoni, pasi ka një shije shumë të mirë.

Nga Megi Morava

tavë me brokoli

Tavë me brokoli

Një ide ndryshe për të gatuar Brokolin. Ketë perime të pasur me vitamina e antioksidues të shumtë.
Shumë e ushqyeshme për organizim sidomos për fëmijët ne rritje.

Nga Megi Morava

qofte me mish të grirë dhe patate

Qofte me mish të grirë dhe patate

Qofte më të mira se këto nuk keni provuar ndonjëherë.
Provojeni dhe do më thoni nëse kam të drejtë.

Nga Megi Morava

midhje me limon

Midhje me limon

Një antipastë e thjeshtë për tu përgatitur dhe me pak kalori.
Ku prania  e limonit i jep një shije të veçantë midhjes.

Nga Megi Morava

supë me thjerza

Supë me thjerrëza

Një supë ideale për ditët e ftohta të dimrit.
Keni kaluar një ditë të lodhshme dhe keni nevojë për diçka të ngrohtë?
Kjo recetë është zgjidhja juaj.

Nga Megi Morava

lulelakër me salcë

Lulelakër me salcë domate dhe djathë mocarela

Një recetë me pak përbërës, e lehtë në të ngrënë dhe me një shije të veçantë.

Nga Megi Morava

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)