Kuzhina: Shqiptare

Revani me Kos dhe sherbet

Revani me Kos dhe Sherbet

Recetë tradicionale shqiptare për të përgatitur 18-20 copë revani me kos.

Nga Megi Morava

Tarator me Kastravec

Tarator me kastravecë

Një pjatë freskuese ideale për stinën e verës.

Nga Megi Morava

Sallatë me Rrepa të kuqe

Sallatë me rrepa të kuqe

Rrepat janë të pasura me fibra të shumta të cilat luajnë luajnë një rol të rëndësishëm në organizëm.
Janë të pasura me kripëra minerale si magnez, kalcium dhe hekur.
Shumë të preferuara nga njerëzit që merren me sporte të ndryshme dhe persona që vuajnë nga anemia

Nga Megi Morava

Tavë me Finok

Tavë me finok

Finoku është një bimë barishtore me origjinë nga Azia.
Zakonisht arrin deri në 60-80 cm lartësi.
Finokët gjejnë përdorim të gjerë në kuzhinë, por përdoren dhe për të aromatizuar gështenjat e ziera, kërpudhat në furrë ose tigan etj.

Nga Megi Morava

supë me lulelakër

Supë me lulelakër

Recetë e shpejtë dhe vërtetë e shijshme, me përbërës të shëndetshëm për organizmin tonë.

Nga Megi Morava

pastiço me kima

Pastiço me Kima

Nga Irma Lici

kek me bajame dhe cokollate

Kek me bajame dhe çokollatë

Një ëmbëlsire e shijshme dhe e shëndetshme.
Kur ta gatuani këtë ëmbëlsire do ndjeheni pastiçierë te vërtetë, pasi ka një shije unike.

 

Nga Megi Morava

kek me bajame

kek me bajame

Një Kek më të vërtetë i shijshëm në të ngrënë.
Prania e bajameve i jep një shije të veçantë.

Nga Megi Morava

supë me thjerza

Supë me thjerrëza

Një supë ideale për ditët e ftohta të dimrit.
Keni kaluar një ditë të lodhshme dhe keni nevojë për diçka të ngrohtë?
Kjo recetë është zgjidhja juaj.

Nga Megi Morava

perime në furrë

Perime në furrë

Ju nevojitet vetëm pak kohë për të gatuar një drekë të shijshme dhe të shëndetshme.
Shumë e ushqyeshme për fëmijët tuaj.
Mjafton të zgjidhni perimet tuaja të preferuara dhe shija e kësaj recete është e garantuar.

Nga Megi Morava

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)