Salcë xaxiqi

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Salca xaxiqi është një pjatë tipike e kuzhinës greke, bullgare dhe shqiptare.

Ju mund ta përgatisni vetë në shtëpi, pasi kjo salcë kërkon pak kohë dhe bëhet shumë më e shijshme se ajo e blerë gati.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
xaxiqi
Koha e përgatitjes10 minuta
 400 g kos i bardhë
 4 vaj ulliri
 4 hudhër
 1 uthull e bardhë
 1 kastravec
 5 g kripë
 kopër
1

Me ndihmën e një rende grijmë kastravecin dhe e vendosim në një pjatë.

2

Më pas grijmë thelpinjtë e hudhrës, koperin dhe e bashkojmë me kastravecin e grirë.

3

Shtojmë kosin, vajin e ullirit, uthullën dhe kripën sipas dëshirës.

4

I përziejmë mirë e mirë të gjitha së bashku.

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 400 g kos i bardhë
 4 vaj ulliri
 4 hudhër
 1 uthull e bardhë
 1 kastravec
 5 g kripë
 kopër

Hapat

1

Me ndihmën e një rende grijmë kastravecin dhe e vendosim në një pjatë.

2

Më pas grijmë thelpinjtë e hudhrës, koperin dhe e bashkojmë me kastravecin e grirë.

3

Shtojmë kosin, vajin e ullirit, uthullën dhe kripën sipas dëshirës.

4

I përziejmë mirë e mirë të gjitha së bashku.

Salcë xaxiqi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

një × 4 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)