Vezë të fërguara me kunguj

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Një pjatë vegjetariane dhe ideale për dietat ushqimore.
Aq e thjeshtë në gatim, sa mund të përgatitet dhe në minutat e fundit.
Shumë e ushqyeshme dhe për fëmijët e vegjël.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Vezë të fërguara
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes20 minutaKoha totale30 minuta
 3 kunguj
 4 vezë
 100 g djathë i grirë
 kripë, piper i zi
 vaj për të skuqur
1

Lajmë kungujt dhe i presim në forma kubike të vogla.

2

I skuqim me vaj në tigan me një flakë mesatare për 15 Minuta

3

Rrahim vezët në një tas duke shtuar djathin e grirë, kripë dhe piper sipas dëshirës. (s.d.)

4

Kur kungujt janë skuqur hedhim vezët sipër kungujve.

5

I kaurdisim me ndihmën e një luge druri edhe për 5 Minuta të tjera.

Kategoria, Kuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 3 kunguj
 4 vezë
 100 g djathë i grirë
 kripë, piper i zi
 vaj për të skuqur

Hapat

1

Lajmë kungujt dhe i presim në forma kubike të vogla.

2

I skuqim me vaj në tigan me një flakë mesatare për 15 Minuta

3

Rrahim vezët në një tas duke shtuar djathin e grirë, kripë dhe piper sipas dëshirës. (s.d.)

4

Kur kungujt janë skuqur hedhim vezët sipër kungujve.

5

I kaurdisim me ndihmën e një luge druri edhe për 5 Minuta të tjera.

Vezë të fërguara me kunguj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

një × 4 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)