Tortëza të kripura me kungull

AutoriEntela
00VështirësiaFillestar
NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes35 minutaKoha totale45 minuta
 1 pako brumë sfoliat
 6 djathë provolone i tymosur
 6 proshutë
 1 kungull mesatar
1

Brumin e presim ne 6 disqe me diametër 10-11 cm.
I vendosim në çdo gropëz të tepsisë tonë.

2

Kungullin pasi e kemi larë dhe hequr ekstremitetet e presim në feta me trashësi 0,5cm.
Shtrojmë mbi të një fetë djathë provolone e një fetë proshute.
I rrotullojmë rreth vetes dhe i vendosim në brumin sfoliat.
Piqen në furre me 180° për 30-35 Minuta

KategoriaKuzhinaMënyra e gatimit,

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 1 pako brumë sfoliat
 6 djathë provolone i tymosur
 6 proshutë
 1 kungull mesatar

Hapat

1

Brumin e presim ne 6 disqe me diametër 10-11 cm.
I vendosim në çdo gropëz të tepsisë tonë.

2

Kungullin pasi e kemi larë dhe hequr ekstremitetet e presim në feta me trashësi 0,5cm.
Shtrojmë mbi të një fetë djathë provolone e një fetë proshute.
I rrotullojmë rreth vetes dhe i vendosim në brumin sfoliat.
Piqen në furre me 180° për 30-35 Minuta

Tortëza të kripura me kungull

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

1 × 1 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)