Tortë me karrota

AutoriEntela
00VështirësiaFillestar

Torta me karrota është e thjeshtë dhe delikate.
Ideale për tu shoqëruar me një gotë caj mbasditeve apo për të bërë mëngjes për të gjithë moshat.
Përdorimi i karrotave në recetat e ëmbla i ka rrënjët që nga antikiteti, për shkak të ëmbëlsisë së tyre si perime, bëjnë të mundur mos përdorimin e tepërt të sheqerit në të tilla receta.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Koha e përgatitjes30 minutaKoha e pjekjes45 minutaKoha totale1 orë 15 minuta
 300 g karrota
 300 g miell
 1 qese maja per ëmbëlsirë
 50 g bajame
 180 g sheqer pluhur
 90 g vaj luledielli
 3 veze
1

Karrotat lahen , qërohen dhe grien imët.

2
3

Vendosen në një kullesë e shtypen me një lugë për të hequr lëngun e tepërt

4
5

Në një enë, vezët dhe sheqeri rrihen me ndihmën e një makinerie rrahëse (ose me dorë) deri sa të shkrihen me mirë.

6
7

Shtohet mielli, majaja , vaji i lulediellit dhe bajamet e bëra pluhur.

8
9

Përpunohen mirë deri sa të kemi një masë homogjene.

10
11

Shtohen karrotat duke u përzierë me një lugë në mënyrë delikate.

12
13

Lyejmë me pak vaj (apo gjalp) e miell tepsinë me diametër 24 cm.

14
15

Hedhim brumin tonë duke e niveluar mirë me ndihmën e një luge.

16
17

Piqet në furrë të para-ngrohur me 170° për 45 Minuta

18
19

Në furrë me ventilim me 150° për 37 Minuta

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 300 g karrota
 300 g miell
 1 qese maja per ëmbëlsirë
 50 g bajame
 180 g sheqer pluhur
 90 g vaj luledielli
 3 veze

Hapat

1

Karrotat lahen , qërohen dhe grien imët.

2
3

Vendosen në një kullesë e shtypen me një lugë për të hequr lëngun e tepërt

4
5

Në një enë, vezët dhe sheqeri rrihen me ndihmën e një makinerie rrahëse (ose me dorë) deri sa të shkrihen me mirë.

6
7

Shtohet mielli, majaja , vaji i lulediellit dhe bajamet e bëra pluhur.

8
9

Përpunohen mirë deri sa të kemi një masë homogjene.

10
11

Shtohen karrotat duke u përzierë me një lugë në mënyrë delikate.

12
13

Lyejmë me pak vaj (apo gjalp) e miell tepsinë me diametër 24 cm.

14
15

Hedhim brumin tonë duke e niveluar mirë me ndihmën e një luge.

16
17

Piqet në furrë të para-ngrohur me 170° për 45 Minuta

18
19

Në furrë me ventilim me 150° për 37 Minuta

Tortë me karrota

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

6 + dy =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)