Tortë e kripur me brokoli dhe salsiçe

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Një darkë ndryshe dhe e shëndetshme për familjen tuaj pasi brokoli është një perim i mbushur me vitaminë C dhe antioksidantë të shumtë.

 

 

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Tortë e kripur me brokoli
Koha e përgatitjes15 minutaKoha e pjekjes40 minutaKoha totale55 minuta
 1 brum sfoljat
 400 g brokoli
 150 g saliçe të freskëta
 150 g djathë kaçkavall i grirë
 2 hudhër
 vaj ulliri
 piper i zi
 kripë
1

Pasi kemi pastruar brokolin e vëmë të ziejë në një tenxhere me ujë të kripur për 10 Minuta

2

E kullojmë dhe e lëmë mënjanë.

3

Në një tigan hedhim hudhrën e prerë imët me pak vaj ulliri .

4

Shtojmë salçiçet , lulet e brokolit dhe i spërkasim me piper sipas dëshirës.

5

I kaurdisim për 5Minuta

6

Në një tavë të lyer me pak vaj vendosim brumin sfoljat dhe hedhim sipër harxhin e përgtatitur më parë .

7

E fusim në furrë të para-ngrohur më parë dhe e pjekim me 180°C për 25 Minuta

8

Pasi e kemi nxjerrë nga furra i shtojmë djathë kaçkavall të grirë.

9

E presim në copa dhe e servirim.

10
11

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 1 brum sfoljat
 400 g brokoli
 150 g saliçe të freskëta
 150 g djathë kaçkavall i grirë
 2 hudhër
 vaj ulliri
 piper i zi
 kripë

Hapat

1

Pasi kemi pastruar brokolin e vëmë të ziejë në një tenxhere me ujë të kripur për 10 Minuta

2

E kullojmë dhe e lëmë mënjanë.

3

Në një tigan hedhim hudhrën e prerë imët me pak vaj ulliri .

4

Shtojmë salçiçet , lulet e brokolit dhe i spërkasim me piper sipas dëshirës.

5

I kaurdisim për 5Minuta

6

Në një tavë të lyer me pak vaj vendosim brumin sfoljat dhe hedhim sipër harxhin e përgtatitur më parë .

7

E fusim në furrë të para-ngrohur më parë dhe e pjekim me 180°C për 25 Minuta

8

Pasi e kemi nxjerrë nga furra i shtojmë djathë kaçkavall të grirë.

9

E presim në copa dhe e servirim.

10
11
Tortë e kripur me brokoli dhe salsiçe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

njëmbëdhjetë + gjashtëmbëdhjetë =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)