Torta sfungjer (Pan di Spanja)

AutoriEntela
00VështirësiaFillestar

Torta sfungjer e quajtur ndryshe Pan di Spanja, është një përgatitje bazë e shumë ëmbëlsirave, tortave apo dhe thjeshtë për tu shijuar e vetme.
Është një recete e thjeshtë për tu bërë po në te njëjtën kohë jo banale pasi duhet një punë e kujdesshme për të arritur rezultatin e duhur, atë të një torte të përkryer, të lartë, të butë dhe shumë e lehtë.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Koha e përgatitjes25 minutaKoha e pjekjes40 minutaKoha totale1 orë 5 minuta
 5 vezë (temperaturë ambjenti)
 150 g sheqer
 150 g miell 00
1

Si fillim ndahen të bardhat nga të verdhat e vezëve në dy enë të ndryshme.

2

Të verdhat rrihen me sheqerin deri sa të shkrihet plotësisht. Më pas shtohet mielli e përzihen deri sa të krijohet një masë homogjene.

3

Të bardhat e vezëve rrihen me ane të një rrahësi elektrik deri sa të krijohet një shkumë e bardhe dhe e lartë.

4

Shkuma shtohet në enën ku ndodhet masa jonë. Përzihet ngadalë me anë të një luge me lëvizjen nga poshtë - lart, në mënyrë që mos të prishet densiteti i shkumës së bardhë.

5

Lyejmë një tepsi me diametër 24 cm me pak gjalpë (ose vaj) e pak miell dhe me shumë kujdes hedhim masën tonë.

6

Piqet në furrë të ngrohur më parë me 180° për 40 Minuta ose 160° për 30 Minuta nëse furra është me ventilim.

KategoriaKuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 5 vezë (temperaturë ambjenti)
 150 g sheqer
 150 g miell 00

Hapat

1

Si fillim ndahen të bardhat nga të verdhat e vezëve në dy enë të ndryshme.

2

Të verdhat rrihen me sheqerin deri sa të shkrihet plotësisht. Më pas shtohet mielli e përzihen deri sa të krijohet një masë homogjene.

3

Të bardhat e vezëve rrihen me ane të një rrahësi elektrik deri sa të krijohet një shkumë e bardhe dhe e lartë.

4

Shkuma shtohet në enën ku ndodhet masa jonë. Përzihet ngadalë me anë të një luge me lëvizjen nga poshtë - lart, në mënyrë që mos të prishet densiteti i shkumës së bardhë.

5

Lyejmë një tepsi me diametër 24 cm me pak gjalpë (ose vaj) e pak miell dhe me shumë kujdes hedhim masën tonë.

6

Piqet në furrë të ngrohur më parë me 180° për 40 Minuta ose 160° për 30 Minuta nëse furra është me ventilim.

Torta sfungjer (Pan di Spanja)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

katër + 8 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)