Tavë me perime dhe kërpudha

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Një recetë e thjeshtë për tu përgatitur por e ushqyeshme për një darkë me familjen tuaj.
Prania e kërpudhave në këtë recetë i jep tavës një shije të veçantë.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
tavë perime kërpudha
Koha e përgatitjes15 minutaKoha e pjekjes45 minutaKoha totale1 orë
 1 kg patate
 500 g kërpudha
 30 g djathë i grirë kackavall
 1 tufë majdanoz
 5 vaj ulliri
 kripë
1

Pasi kemi qëruar patatet i lajmë dhe i presim në formë kubike.

2

I vendosim në një tas ku shtojmë dhe kërpudhat e qëruara.

3

Shtojmë kripën , djathin e grirë kaçkavall dhe majdanozin e grirë.

4

I përziejmë të gjitha bashkë me ndihmën e një luge druri dhe i hedhim në një tavë ku kemi shtuar vajin e ullirit.

5

E pjekim në furrë me 180°C për 45 Minuta

Kategoria, KuzhinaMënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 1 kg patate
 500 g kërpudha
 30 g djathë i grirë kackavall
 1 tufë majdanoz
 5 vaj ulliri
 kripë

Hapat

1

Pasi kemi qëruar patatet i lajmë dhe i presim në formë kubike.

2

I vendosim në një tas ku shtojmë dhe kërpudhat e qëruara.

3

Shtojmë kripën , djathin e grirë kaçkavall dhe majdanozin e grirë.

4

I përziejmë të gjitha bashkë me ndihmën e një luge druri dhe i hedhim në një tavë ku kemi shtuar vajin e ullirit.

5

E pjekim në furrë me 180°C për 45 Minuta

Tavë me perime dhe kërpudha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

tre × dy =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)