Tavë me perime

AutoriEntela
00VështirësiaFillestar
NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
tavë me perime
Koha e përgatitjes15 minutaKoha e pjekjes50 minutaKoha totale1 orë 5 minuta
 2 patëllxhane të mëdhenj
 3 domate të mëdhaja
 2 forma djathë mozarela
 1 salcë domatesh
 kripë, piper e vaj ulliri
 2 kunguj mesatarë
1

Patëllxhani, kungujt dhe domatet lahen mirë, priten në forma rrethore jo shumë të holla.

2

Vendosen në një tepsi të mbështetura njëra pas tjetrës duke shtuar kripën, piperin dhe vaji sipas dëshirës.
Sipër hidhet mocarela e prerë në forma kubike dhe salca e domates.

3

Piqet në furrë me 180°C për 50min

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 2 patëllxhane të mëdhenj
 3 domate të mëdhaja
 2 forma djathë mozarela
 1 salcë domatesh
 kripë, piper e vaj ulliri
 2 kunguj mesatarë

Hapat

1

Patëllxhani, kungujt dhe domatet lahen mirë, priten në forma rrethore jo shumë të holla.

2

Vendosen në një tepsi të mbështetura njëra pas tjetrës duke shtuar kripën, piperin dhe vaji sipas dëshirës.
Sipër hidhet mocarela e prerë në forma kubike dhe salca e domates.

3

Piqet në furrë me 180°C për 50min

Tavë me perime

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

pesë × 4 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)