Tarator me kastravecë

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Një pjatë freskuese ideale për stinën e verës.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Tarator me Kastravec
Koha e përgatitjes10 minuta
 500 g kos i bardhë
 1 kastravec
 34 hudhra
 34 vaj ulliri
 kripë
 piper i zi
 kopër
1

Me ndihmën e një rendeje, mundësisht me vrima të mëdha, grijmë kastravecin dhe e hedhin në një tas.

2

Shtojmë hudhrat e shtypura.

3

Në një enë tjetër hedhim kosin te cilin e hollojmë me pak ujë te ftohtë dhe e hedhim pak e nga pak në tasin me kastravecë.

4

I përziejmë , dhe në fund e rregullojmë taratorin me vaj ulliri, kopër te grirë hollë, dhe sipas dëshirës me piper të zi.

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 500 g kos i bardhë
 1 kastravec
 34 hudhra
 34 vaj ulliri
 kripë
 piper i zi
 kopër

Hapat

1

Me ndihmën e një rendeje, mundësisht me vrima të mëdha, grijmë kastravecin dhe e hedhin në një tas.

2

Shtojmë hudhrat e shtypura.

3

Në një enë tjetër hedhim kosin te cilin e hollojmë me pak ujë te ftohtë dhe e hedhim pak e nga pak në tasin me kastravecë.

4

I përziejmë , dhe në fund e rregullojmë taratorin me vaj ulliri, kopër te grirë hollë, dhe sipas dëshirës me piper të zi.

Tarator me kastravecë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

18 + njëmbëdhjetë =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)