Supë me karrota dhe portokall

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Stina e dimrit është sezoni agrumeve.
Portokalli dhe karrota të kombinuara të dyja së bashku mund tu japin shijen e duhur për një supë të veçantë.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
supe me karrota
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes30 minutaKoha totale40 minuta
 45 karrota
 1 lëng portokalli
 1 qepë
 kripë
 rigon
 5 vaj ulliri
 750 ml ujë
 45 makarona supe
 1 majdanoz i grirë imët
1

Pastrojmë dhe lajmë mirë karrotat e qepën.

2

Karrotat i presim në forma kubike të vogla, ndërsa qepën e grijmë imët.

3

Vendosim në zjarr një tenxhere.

4

Hedhim vajin e ullirit dhe qepën të skuqet.

5

Kur qepa ka filluar të zbutet shtojmë karrotat dhe i lëmë të kaurdisen së bashku për disa minuta.

6

Më pas shtojmë ujin në tenxhere dhe lëngun e portokallit.

7

Sipas dëshirës shtojmë kripën rigonin dhe majdanozin.

8

I lëmë të ziejë për 15 Minuta

9

Në fund shtojmë makaronat e supës dhe e lëmë të ziejë për disa minuta të tjera.

Kategoria, Kuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 45 karrota
 1 lëng portokalli
 1 qepë
 kripë
 rigon
 5 vaj ulliri
 750 ml ujë
 45 makarona supe
 1 majdanoz i grirë imët

Hapat

1

Pastrojmë dhe lajmë mirë karrotat e qepën.

2

Karrotat i presim në forma kubike të vogla, ndërsa qepën e grijmë imët.

3

Vendosim në zjarr një tenxhere.

4

Hedhim vajin e ullirit dhe qepën të skuqet.

5

Kur qepa ka filluar të zbutet shtojmë karrotat dhe i lëmë të kaurdisen së bashku për disa minuta.

6

Më pas shtojmë ujin në tenxhere dhe lëngun e portokallit.

7

Sipas dëshirës shtojmë kripën rigonin dhe majdanozin.

8

I lëmë të ziejë për 15 Minuta

9

Në fund shtojmë makaronat e supës dhe e lëmë të ziejë për disa minuta të tjera.

Supë me karrota dhe portokall

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

17 − 1 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)