Speca të kuq gogozhare

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Kjo recetë mund të jetë shpëtimi juaj për një vakt të shijshëm dhe të shpejtë.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
speca gogozhare
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes35 minutaKoha totale45 minuta
 1 kg speca të kuq
 23 dafine
 kripë
 uthull e bardhë
 vaj ulliri
 56 hudhër
 1 ujë
1

Specave u heqim bishtat e farat dhe i lajme mirë me ujë të bollshëm.

2

I vendosim në një tigan ku shtojmë thelpinjtë e hudhrave, gjethet e dafinës, kripën, uthullën dhe vajin.

3

Shtojmë ujin dhe i vendosim në zjarr të ziejnë.

4

Kur uji të jetë duke shteruar dhe sapo specat të fillojnë të skuqen i heqim nga zjarri. Gati për t'u servirur!

KategoriaKuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 1 kg speca të kuq
 23 dafine
 kripë
 uthull e bardhë
 vaj ulliri
 56 hudhër
 1 ujë

Hapat

1

Specave u heqim bishtat e farat dhe i lajme mirë me ujë të bollshëm.

2

I vendosim në një tigan ku shtojmë thelpinjtë e hudhrave, gjethet e dafinës, kripën, uthullën dhe vajin.

3

Shtojmë ujin dhe i vendosim në zjarr të ziejnë.

4

Kur uji të jetë duke shteruar dhe sapo specat të fillojnë të skuqen i heqim nga zjarri. Gati për t'u servirur!

Speca të kuq gogozhare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

një × katër =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)