Sallatë me rrepa të kuqe

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Rrepat janë të pasura me fibra të shumta të cilat luajnë luajnë një rol të rëndësishëm në organizëm.
Janë të pasura me kripëra minerale si magnez, kalcium dhe hekur.
Shumë të preferuara nga njerëzit që merren me sporte të ndryshme dhe persona që vuajnë nga anemia

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Sallatë me Rrepa të kuqe
Koha e përgatitjes10 minuta
 500 g rrepa
 2 qepë të njoma
 4 vaj ulliri
 uthull
 kripë
 majdanoz
1

Rrepat e kuq i pastrojmë nga gjethet dhe rrënja dhe i lajmë në ujë të rrjedhshëm.

2

Pa i qëruar i presim në feta -feta të holla dhe i vendosim bukur në pjatë.

3

Shtojmë qepët e njoma të grira hollë , vaj ulliri , kripë, uthull dhe me ndihmën e një luge i përziejmë mirë e mirë.

KategoriaKuzhina

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 500 g rrepa
 2 qepë të njoma
 4 vaj ulliri
 uthull
 kripë
 majdanoz

Hapat

1

Rrepat e kuq i pastrojmë nga gjethet dhe rrënja dhe i lajmë në ujë të rrjedhshëm.

2

Pa i qëruar i presim në feta -feta të holla dhe i vendosim bukur në pjatë.

3

Shtojmë qepët e njoma të grira hollë , vaj ulliri , kripë, uthull dhe me ndihmën e një luge i përziejmë mirë e mirë.

Sallatë me rrepa të kuqe

One Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

12 − njëmbëdhjetë =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)