Sallatë me lakër të bardhë

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Meqë jemi në stinën e dimrit ju sugjeroj një recetë super të thjeshtë për një sallatë të shijshme dimërore.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
sallatë me lakër
Koha e përgatitjes15 minuta
 1 lakër e bardhë
 3 karota
 2 selino
 1 limon
 uthull
 kripë
 vaj ulliri
1

Pasi kemi pastruar lakrën e bardhë, fillojmë ta grijmë me rende shumë hollë.

2

Selinon e presim në të njëjtën mënyrë siç presim majdanozin.

3

Me anë të një grirëse, karotat i grijmë në rende.

4

I shtojmë të gjitha këto përbërës në një tas të madh dhe hedhim uthullën, kripën, vajin e ullirit dhe limonin.

5

I përziejmë mirë e mirë të gjitha bashkë.

KategoriaKuzhina,

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 1 lakër e bardhë
 3 karota
 2 selino
 1 limon
 uthull
 kripë
 vaj ulliri

Hapat

1

Pasi kemi pastruar lakrën e bardhë, fillojmë ta grijmë me rende shumë hollë.

2

Selinon e presim në të njëjtën mënyrë siç presim majdanozin.

3

Me anë të një grirëse, karotat i grijmë në rende.

4

I shtojmë të gjitha këto përbërës në një tas të madh dhe hedhim uthullën, kripën, vajin e ullirit dhe limonin.

5

I përziejmë mirë e mirë të gjitha bashkë.

Sallatë me lakër të bardhë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

3 × 3 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)