Sallatë me finok të zierë

AutoriMegi
00

Perimet janë shumë të rëndësishme për organizmin tonë.
Finokët nuk janë të preferuarat e mia, por nëse janë të stinës mundohem ti konsumoj ,pasi janë të mbushura me përbërës aktivë të shumtë që ndihmojnë në reumatizëm, shikim të dobët, sistemin nervor etj.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
sallatë finok të zierë
 700 g finokë
 4 vaj ulliri
 kripë
 uthull ose lëng limoni
 majdanoz
 piper i zi
1

Pasi i kemi pastruar finokët nga gjethet jeshile dhe fletët e jashtme të vjetra , i vëmë të ziejnë në ujë të valuar me kripë për 20 Minuta

2

Në një tas hedhim lëngun e limonit, piperi e zi, majdanozin , vajin e ullirit dhe i përziejmë.

3

Pasi finokët janë gati i kullojmë, i presim në feta dhe i hedhim në tasin ku kemi përgatitur salcën e mësipërme.

KategoriaKuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 700 g finokë
 4 vaj ulliri
 kripë
 uthull ose lëng limoni
 majdanoz
 piper i zi

Hapat

1

Pasi i kemi pastruar finokët nga gjethet jeshile dhe fletët e jashtme të vjetra , i vëmë të ziejnë në ujë të valuar me kripë për 20 Minuta

2

Në një tas hedhim lëngun e limonit, piperi e zi, majdanozin , vajin e ullirit dhe i përziejmë.

3

Pasi finokët janë gati i kullojmë, i presim në feta dhe i hedhim në tasin ku kemi përgatitur salcën e mësipërme.

Sallatë me finok të zierë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

10 − 4 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)