Salca kokteil

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Një salcë delikate ku prania e brandyt i jep një shije të veçante.
Ideale për të shoqëruar antipasta të ndryshme me bazë peshku.
Përdorim të gjerë gjen në kuzhinën amerikane ku përdoret për të shqëruar sallata të ndryshme.
Gjithashtu përdorim të gjerë ka dhe në kuzhinën tradicionale belge.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Koha e përgatitjes10 minuta
 150 g majonez
 80 g salcë e kuqe keçup
 1 salcë senape
 1 konjak brandy
1

Në një tas shtojmë majonezën, ketçhupin dhe 1 lugë salcë senape.

2

Shtojmë një lugë kafeje brandy.

3

I përziejmë të gjitha bashkë derisa të formohet një krem homogjen.

4

E vendosim në frigorifer ku e lëmë për 1 orë dhe e servirim për ta shoqëruar me pjata të ndryshme.

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 150 g majonez
 80 g salcë e kuqe keçup
 1 salcë senape
 1 konjak brandy

Hapat

1

Në një tas shtojmë majonezën, ketçhupin dhe 1 lugë salcë senape.

2

Shtojmë një lugë kafeje brandy.

3

I përziejmë të gjitha bashkë derisa të formohet një krem homogjen.

4

E vendosim në frigorifer ku e lëmë për 1 orë dhe e servirim për ta shoqëruar me pjata të ndryshme.

Salca kokteil

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

trembëdhjetë + 14 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)