Salca karamel

AutoriEntela
00VështirësiaFillestar

Një recetë bazë e pastiçerisë që shërben për të zbukuruar ëmbëlsira me bazë qumështi, me një shije shumë delikate e cila shkon mirë me shijen paksa të fortë e pak të hidhur të karamelit.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
salca karamel
Koha e përgatitjes2 minutaKoha e pjekjes10 minutaKoha totale12 minuta
 400 g sheqer
 200 ml ujë
1

Në një tenxhere vendosim ujin të ziejë.

2

Në një tenxhere tjetër të gjerë, hedhim sheqerin dhe e trazojmë herë pas here deri sa të shkrijë komplet.

3

Kur sheqeri të arrij një ngjyrë kafe të errët e të marri formën e karamelit, shtohet në tenxheren e ujit që është duke zierë duke e përzier me shpejtësi.

4

E heqim nga zjarri dhe lëmë të ftohet. Salca është gati.

KategoriaKuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 400 g sheqer
 200 ml ujë

Hapat

1

Në një tenxhere vendosim ujin të ziejë.

2

Në një tenxhere tjetër të gjerë, hedhim sheqerin dhe e trazojmë herë pas here deri sa të shkrijë komplet.

3

Kur sheqeri të arrij një ngjyrë kafe të errët e të marri formën e karamelit, shtohet në tenxheren e ujit që është duke zierë duke e përzier me shpejtësi.

4

E heqim nga zjarri dhe lëmë të ftohet. Salca është gati.

Salca karamel

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

gjashtë − pesë =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)