AutoriEntela
00VështirësiaFillestar

Qoftet janë ushqimi jone i preferuar.
Ti shërbejmë si garnitura të një pjate apo të vetme për ne është gjithmonë një kënaqësi ti përgatisim dhe ti shijojmë.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes10 minutaKoha totale20 minuta
  kg mish te grirë
 1 qepë
 2 vezë
 3 miell
 1 sodë buke
 1 kripë e piper
 piper të kuq djegës sipas dëshires
 borzilok sipas dëshirës
1

Në një enë rrahim vezët me kripën e piperin.

2

Shtojmë më pas miellin mishin, qepët e grira imët e sodën e bukës.

3

Pasi e kemi përzierë mirë mbulojmë enën me qese kuzhine dhe e lemë të pushoj 3 ore në frigorifer.

4

Pasi të kenë kaluar tre ore, formojmë qoftet nga masa jonë duke i dhënë formën e dëshiruar.

5

Skuqen në vaj të nxehtë për pak minuta nga të dyja anët.

6
Kategoria, Kuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

  kg mish te grirë
 1 qepë
 2 vezë
 3 miell
 1 sodë buke
 1 kripë e piper
 piper të kuq djegës sipas dëshires
 borzilok sipas dëshirës

Hapat

1

Në një enë rrahim vezët me kripën e piperin.

2

Shtojmë më pas miellin mishin, qepët e grira imët e sodën e bukës.

3

Pasi e kemi përzierë mirë mbulojmë enën me qese kuzhine dhe e lemë të pushoj 3 ore në frigorifer.

4

Pasi të kenë kaluar tre ore, formojmë qoftet nga masa jonë duke i dhënë formën e dëshiruar.

5

Skuqen në vaj të nxehtë për pak minuta nga të dyja anët.

6
Qofte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

njëmbëdhjetë + dhjetë =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)