Qofte me peshk Ton

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Qofte me peshk ton, është një pjatë shumë e thjeshtë për tu përgatitur.
Mund të serviret si Finger-Food të shoqëruara me salcë majonezë.
Gatimi në furrë i jep një shije krokante (crispy)

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
qofte peshk ton
Koha e përgatitjes30 minutaKoha e pjekjes25 minutaKoha totale55 minuta
 400 g peshk ton
 300 g patate
 2 vezë
 100 g bukë e grirë
 1 majdanoz i grirë imët
 kripë
 piper i zi
 vaj ulliri
1

Pasi kemi qëruar dhe larë patatet i vëmë të ziejnë në një tenxhere.

2

Pasi janë zierë i vëmë me një tas dhe me ndihmën e një luge druri i shtypim.

3

Shtojmë peshkun ton, bukën e grirë, majdanozin, kripën dhe piperin.

4

Në një pjatë rrahim vezët dhe ja hedhim masës që përgatitëm më lart.

5

I përziejmë të gjitha bashkë derisa të formohet një masë homogjene.

6

Fillojmë të përgatitim qoftet duke i bërë topa-topa.

7

I vendosim në një pjatë ku kemi hedhur bukë të grirë.

8

Në një tepsi shtrojmë letrën e furrës dhe e lyejmë me pak vaj ulliri.

9

Fillojmë të rreshtojmë qoftet e formuara të cilat i kemi lyer me bukën e grirë.

10

I pjekim në furrë me 200°C 25 Minuta

Kategoria, , KuzhinaMënyra e gatimit, ,

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 400 g peshk ton
 300 g patate
 2 vezë
 100 g bukë e grirë
 1 majdanoz i grirë imët
 kripë
 piper i zi
 vaj ulliri

Hapat

1

Pasi kemi qëruar dhe larë patatet i vëmë të ziejnë në një tenxhere.

2

Pasi janë zierë i vëmë me një tas dhe me ndihmën e një luge druri i shtypim.

3

Shtojmë peshkun ton, bukën e grirë, majdanozin, kripën dhe piperin.

4

Në një pjatë rrahim vezët dhe ja hedhim masës që përgatitëm më lart.

5

I përziejmë të gjitha bashkë derisa të formohet një masë homogjene.

6

Fillojmë të përgatitim qoftet duke i bërë topa-topa.

7

I vendosim në një pjatë ku kemi hedhur bukë të grirë.

8

Në një tepsi shtrojmë letrën e furrës dhe e lyejmë me pak vaj ulliri.

9

Fillojmë të rreshtojmë qoftet e formuara të cilat i kemi lyer me bukën e grirë.

10

I pjekim në furrë me 200°C 25 Minuta

Qofte me peshk Ton

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

nëntëmbëdhjetë + 4 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)