Petë sfoljat me banane dhe çokokrem

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Ju ndodh që ndonjëherë ju shkon mëndja për diçka të ëmbël dhe të shijshme?
Kjo është një recetë e lehtë në përgatitje dhe e shpejtë.
Mjaftojnë pak përbërës dhe do të keni një ëmbëlsirë që kënaq shijet tuaja.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
petë sfoljat banane cokokrem
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes30 minutaKoha totale40 minuta
 1 brumi sfoljat
 1 banane
 200 g çokokrem
 sheqer pluhur për zbukurim
1

Marrim një tavë dhe vendosim letrën e furrës.

2

Mbi të vendosim petën sfoljat të gatshme.

3

Shkrijmë çokokremin në banjomaria dhe me ndihmën e një luge ja hedhim sipër petës.

4

Shtojmë bananen e prerë ne copa rrethore.

5

E pjekim në furrë për 30 Minuta

6

Pasi ëmbëlsira të jetë ftohur e dekorojmë me sheqer pluhur.

KategoriaKuzhinaMënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 1 brumi sfoljat
 1 banane
 200 g çokokrem
 sheqer pluhur për zbukurim

Hapat

1

Marrim një tavë dhe vendosim letrën e furrës.

2

Mbi të vendosim petën sfoljat të gatshme.

3

Shkrijmë çokokremin në banjomaria dhe me ndihmën e një luge ja hedhim sipër petës.

4

Shtojmë bananen e prerë ne copa rrethore.

5

E pjekim në furrë për 30 Minuta

6

Pasi ëmbëlsira të jetë ftohur e dekorojmë me sheqer pluhur.

Petë sfoljat me banane dhe çokokrem

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

15 − trembëdhjetë =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)