Perime në furrë

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Ju nevojitet vetëm pak kohë për të gatuar një drekë të shijshme dhe të shëndetshme.
Shumë e ushqyeshme për fëmijët tuaj.
Mjafton të zgjidhni perimet tuaja të preferuara dhe shija e kësaj recete është e garantuar.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
perime në furrë
Koha e përgatitjes20 minutaKoha e pjekjes1 orëKoha totale1 orë 20 minuta
 300 g patate
 200 g karota
 250 g kunguj
 100 g palltixhan
 1 qepë
 200 g speca jeshil ose të kuq
 vaj ulliri
 kripë
 piper i zi
 150 g domate qershi
Përgatitja erëzave
 70 g bukë e grirë
 150 g djath i grirë kaçkavall
 1 tufë majdanoz
 1 borzilok
1

Pasi i kemi larë të gjitha perimet, qërojmë patatet, qepën dhe karotën.

2

I presim të gjitha perimet në rrathë të vegjël me një trashësi 5mm dhe i vendosim në një tas.

3

Pasi i kemi prerë perimet i hedhim në tavën ku do i pjekim.

4

Domatet qershi i vendosim në mikser dhe i grijmë.

5

Salcën e përfituar nga domatet qershi e hedhim në tavën ku kemi hedhur më parë perimet.

6

Shtojmë kripë, piper, vaj ulliri dhe i përziejmë të gjitha bashkë.

7

Në një enë hedhim bukën e grirë, djathin kaçkavall, borzilokun dhe majdanozin e grirë imët.

8

I përziejmë mirë me ndihmën e një luge druri dhe i hedhim në mënyrë të njëtrajtshme tek tava me perime.

9

E pjekim në furrë me 180°C për 60 Minuta

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 300 g patate
 200 g karota
 250 g kunguj
 100 g palltixhan
 1 qepë
 200 g speca jeshil ose të kuq
 vaj ulliri
 kripë
 piper i zi
 150 g domate qershi
Përgatitja erëzave
 70 g bukë e grirë
 150 g djath i grirë kaçkavall
 1 tufë majdanoz
 1 borzilok

Hapat

1

Pasi i kemi larë të gjitha perimet, qërojmë patatet, qepën dhe karotën.

2

I presim të gjitha perimet në rrathë të vegjël me një trashësi 5mm dhe i vendosim në një tas.

3

Pasi i kemi prerë perimet i hedhim në tavën ku do i pjekim.

4

Domatet qershi i vendosim në mikser dhe i grijmë.

5

Salcën e përfituar nga domatet qershi e hedhim në tavën ku kemi hedhur më parë perimet.

6

Shtojmë kripë, piper, vaj ulliri dhe i përziejmë të gjitha bashkë.

7

Në një enë hedhim bukën e grirë, djathin kaçkavall, borzilokun dhe majdanozin e grirë imët.

8

I përziejmë mirë me ndihmën e një luge druri dhe i hedhim në mënyrë të njëtrajtshme tek tava me perime.

9

E pjekim në furrë me 180°C për 60 Minuta

Perime në furrë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

5 × 3 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)