Patellxhanë si picë

AutoriEntela
00VështirësiaFillestar
NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
patëllxhanë si picë
Koha e përgatitjes15 minutaKoha e pjekjes35 minutaKoha totale50 minuta
 3 patëllxhanë të medhenjë
 3 domate mesatare
  djathë të shkrirë
 vaj ulliri
 kripë
1

Patëllxhanët lahen e priten në feta rrumbullake nga 2cm trashësi.

2

Domatet pastrohen e bashkë me djathin priten në forma kubike.

3

Në një tavë vendosim letrën e sulfuruar (letër për të mbrojtur tavën) e vendosim patëllxhanët duke i vendosur sipër domatet e djathin.

4

I hedhim kripë e vaj sipas dëshirës.

5

Piqen në furrë me 200°C për 35Minuta

Kuzhina, , Mënyra e gatimit,

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 3 patëllxhanë të medhenjë
 3 domate mesatare
  djathë të shkrirë
 vaj ulliri
 kripë

Hapat

1

Patëllxhanët lahen e priten në feta rrumbullake nga 2cm trashësi.

2

Domatet pastrohen e bashkë me djathin priten në forma kubike.

3

Në një tavë vendosim letrën e sulfuruar (letër për të mbrojtur tavën) e vendosim patëllxhanët duke i vendosur sipër domatet e djathin.

4

I hedhim kripë e vaj sipas dëshirës.

5

Piqen në furrë me 200°C për 35Minuta

Patellxhanë si picë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

dy × katër =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)