Fërgesë me palltixhanë

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Një recetë verore e thjeshtë në përgatitje dhe e shijshme në maksimum.
Ideale për një drekë të shpejtë në familje ose mes miqsh.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes15 minutaKoha totale25 minuta
 2 palltixhanë
 20 ml vaj luledielli
 1 thelpij hudhër
 kripë, piper i zi
 majdanoz i grirë imët
 50 g djathë i bardhë
 6 domate të vogla qershi
 3 gjethe sallate jeshile për dekorim
 1 karrotë
1

Në një tigan hedhim vajin e lulediellit dhe një thelpij hudhër.

2

Kur vaji është ngrohur hedhim palltixhanet e grira copa-copa.

3

I lëmë derisa të skuqen për 15 Minuta

4

Pasi janë skuqur i vendosim në një tas.

5

I shtojmë sipër kripën, piperin e zi, majdanozin, karrotën, domatet e vogla dhe djathin e bardhë.

6

I përziejmë mirë e mirë të gjitha bashkë.

7
8

Në një pjatë vendosim gjethet e sallatës jeshile.

9

Sipër gjetheve servirim sallatën e përgatitur pak më parë.

KategoriaKuzhinaMënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 2 palltixhanë
 20 ml vaj luledielli
 1 thelpij hudhër
 kripë, piper i zi
 majdanoz i grirë imët
 50 g djathë i bardhë
 6 domate të vogla qershi
 3 gjethe sallate jeshile për dekorim
 1 karrotë

Hapat

1

Në një tigan hedhim vajin e lulediellit dhe një thelpij hudhër.

2

Kur vaji është ngrohur hedhim palltixhanet e grira copa-copa.

3

I lëmë derisa të skuqen për 15 Minuta

4

Pasi janë skuqur i vendosim në një tas.

5

I shtojmë sipër kripën, piperin e zi, majdanozin, karrotën, domatet e vogla dhe djathin e bardhë.

6

I përziejmë mirë e mirë të gjitha bashkë.

7
8

Në një pjatë vendosim gjethet e sallatës jeshile.

9

Sipër gjetheve servirim sallatën e përgatitur pak më parë.

Fërgesë me palltixhanë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

9 − 2 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)