Omëletë me domate, speca dhe ullinj.

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar
NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Omëletë me domate
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes20 minutaKoha totale30 minuta
 6 vezë
 2 vaj ulliri
 1 qepë
 2 domate
 50 g ullinj
 100 g djathë të grirë kaçkavall
 1 majdanoz
 kripë
 piper i zi
 2 speca
1

Në një tigan shtojmë pak vaj dhe e vendosim në zjarr me temperaturë mesatare.

2

Shtojmë qepën e prerë dhe e kaurdisim për 10 Minuta derisa të zbutet dhe të marri një ngjyrë të kuqërremtë.

3

Më pas shtojmë domatet e grira në kubikë të vegjël, specat e prerë dhe ullinjtë.

4

Ndërkohë një enë tjetër rrahim vezët, shtojmë majdanozin e grirë, kripën dhe piperin e zi duke i trazuar mirë.

5

I hedhim vezët e rrahura në tigan dhe i lëmë derisa të skuqen.

6

Më pas shtojmë djathin e grirë dhe e lëmë të gatuhet dhe për 5 Minuta

7
Kategoria, KuzhinaMënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 6 vezë
 2 vaj ulliri
 1 qepë
 2 domate
 50 g ullinj
 100 g djathë të grirë kaçkavall
 1 majdanoz
 kripë
 piper i zi
 2 speca

Hapat

1

Në një tigan shtojmë pak vaj dhe e vendosim në zjarr me temperaturë mesatare.

2

Shtojmë qepën e prerë dhe e kaurdisim për 10 Minuta derisa të zbutet dhe të marri një ngjyrë të kuqërremtë.

3

Më pas shtojmë domatet e grira në kubikë të vegjël, specat e prerë dhe ullinjtë.

4

Ndërkohë një enë tjetër rrahim vezët, shtojmë majdanozin e grirë, kripën dhe piperin e zi duke i trazuar mirë.

5

I hedhim vezët e rrahura në tigan dhe i lëmë derisa të skuqen.

6

Më pas shtojmë djathin e grirë dhe e lëmë të gatuhet dhe për 5 Minuta

7
Omëletë me domate, speca dhe ullinj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

1 × 4 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)