Mish viçi me brokoli

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

E thjeshtë në përgatitje, e shëndetshme dhe shumë e ushqyeshme.
Të gjitha në një pjatë të vetme.
Një pjatë ideale për familjen tuaj.
Nuk ju mbetet gjë tjetër veç ta provoni dhe jam e bindur që do ta gatuani shumë shpesh.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
mish viçi me brokoli
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes1 orëKoha totale1 orë 10 minuta
 800 g mish viçi
 400 g brokoli
 1 qepë
 kripë
 piper i zi
 rigon
 2 salcë domateje
 1 karotë
 600 ujë
1

Mishin e viçit, pasi e kemi larë në ujë të rrjedhshëm, e ndajmë në pjesë të vogla.

2

Në një tigan me pak vaj skuqim qepën të cilën e kemi grirë imët.

3

Pasi qepa ka marr një ngjyrë të kuqërremtë, shtojmë copat e mishit .

4

Hedhim salcën dhe i përziejmë.

5

Më pas shtojmë lulet e brokolit dhe karotën të prerë në kubikë të vegjël.

6

Sipas dëshirës shtojmë kripë, piper dhe rigon.

7

Shtojmë ujin dhe e lëmë në gatuhet për 60 Minuta duke e kontrolluar herë pas here nëse është bërë mishi.

KategoriaKuzhinaMënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 800 g mish viçi
 400 g brokoli
 1 qepë
 kripë
 piper i zi
 rigon
 2 salcë domateje
 1 karotë
 600 ujë

Hapat

1

Mishin e viçit, pasi e kemi larë në ujë të rrjedhshëm, e ndajmë në pjesë të vogla.

2

Në një tigan me pak vaj skuqim qepën të cilën e kemi grirë imët.

3

Pasi qepa ka marr një ngjyrë të kuqërremtë, shtojmë copat e mishit .

4

Hedhim salcën dhe i përziejmë.

5

Më pas shtojmë lulet e brokolit dhe karotën të prerë në kubikë të vegjël.

6

Sipas dëshirës shtojmë kripë, piper dhe rigon.

7

Shtojmë ujin dhe e lëmë në gatuhet për 60 Minuta duke e kontrolluar herë pas here nëse është bërë mishi.

Mish viçi me brokoli

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

tetë + 13 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)