Midhje me limon

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Një antipastë e thjeshtë për tu përgatitur dhe me pak kalori.
Ku prania  e limonit i jep një shije të veçantë midhjes.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
midhje me limon
Koha e përgatitjes30 minutaKoha e pjekjes10 minutaKoha totale40 minuta
 1 kg midhje
 2 hudhër
 1 limon
 piper i zi
 vaj ulliri
1

I vendosim midhjet në ujë të rrjedhshëm dhe me ndihmën e një thike fillojmë të pastrojmë guaskën e tyre.

2

Pasi i kemi pastruar i vendosim në një tenxhere ku kemi hedhur thelpinjtë e hudhrës të grirë imët, vaj ulliri, dhe piper sipas dëshirës.

3

Ju shtojmë sipër lëngun e limonit dhe kur të jenë gati i servirim në pjatë.

4

E vendosim tenxheren në sobë për 10Minuta duke i përzier herë pas here derisa guaska e midhjeve të fillojë të hapet.

5
Kategoria, KuzhinaMënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 1 kg midhje
 2 hudhër
 1 limon
 piper i zi
 vaj ulliri

Hapat

1

I vendosim midhjet në ujë të rrjedhshëm dhe me ndihmën e një thike fillojmë të pastrojmë guaskën e tyre.

2

Pasi i kemi pastruar i vendosim në një tenxhere ku kemi hedhur thelpinjtë e hudhrës të grirë imët, vaj ulliri, dhe piper sipas dëshirës.

3

Ju shtojmë sipër lëngun e limonit dhe kur të jenë gati i servirim në pjatë.

4

E vendosim tenxheren në sobë për 10Minuta duke i përzier herë pas here derisa guaska e midhjeve të fillojë të hapet.

5
Midhje me limon

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

20 − 17 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)