Lulelakër e skuqur me vezë

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Lulelakra është një zarzavat tipik i stinës së dimrit.
Është e pasur me vitamina të shumta e të dobishme për organizmin tonë, ndaj nuk duhet ti mungojë tryezave tona.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Lulelakër me veze
Koha e përgatitjes15 minutaKoha e pjekjes30 minutaKoha totale45 minuta
 1 kg lulelakër e bardhë
 45 vezë
 34 djathë të grirë kaçkavall
 kripë
 piper i zi
 vaj për të skuqur
1

Pasi e kemi pastruar lulelakrën e lajmë në ujë të rrjedhshëm.

2

Më pas e ndajmë në tufa dhe e vendosim të ziejë në një tenxhere me ujë me kripë për 25Minuta

3

Në një tas rrahim vezët.

4

Shtojmë djathin e grirë, e pak piper dhe i përziejmë mirë.

5

Pasi lulelakra është zier marrim degët e saj dhe i kalojmë në tasin ku kemi rrahur vezët e i skuqim në një tigan me vaj të nxehtë.

6

Sipas dëshirës mund ti shtojmë pak lëng limoni sipër lulelakrës së skuqur.

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 1 kg lulelakër e bardhë
 45 vezë
 34 djathë të grirë kaçkavall
 kripë
 piper i zi
 vaj për të skuqur

Hapat

1

Pasi e kemi pastruar lulelakrën e lajmë në ujë të rrjedhshëm.

2

Më pas e ndajmë në tufa dhe e vendosim të ziejë në një tenxhere me ujë me kripë për 25Minuta

3

Në një tas rrahim vezët.

4

Shtojmë djathin e grirë, e pak piper dhe i përziejmë mirë.

5

Pasi lulelakra është zier marrim degët e saj dhe i kalojmë në tasin ku kemi rrahur vezët e i skuqim në një tigan me vaj të nxehtë.

6

Sipas dëshirës mund ti shtojmë pak lëng limoni sipër lulelakrës së skuqur.

Lulelakër e skuqur me vezë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

3 × 5 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)