Lulelakër me salcë domate dhe djathë mocarela

AutoriMegi
00VështirësiaE mesme

Një recetë me pak përbërës, e lehtë në të ngrënë dhe me një shije të veçantë.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
lulelakër me salcë
Koha e përgatitjes20 minutaKoha e pjekjes1 orë 10 minutaKoha totale1 orë 30 minuta
 1 lulelakër
 2 thelpinj hudhër
 3 vaj ulliri
 200 g djathë mocarela
 kripë
 200 g salcë domate
1

Pasi e kemi pastruar lulelakrën nga kërcelli e vendosim të ziejë në një tenxhere për 20 Minuta

2

Ndërkohë në një tigan hedhim vajin dhe skuqim thelpinjtë e hudhrës.

3

Shtojmë salcën e domates dhe e lëmë të ziejë për 20 Minuta

4

Kur lulelakra të ketë zierë kullojmë ujin dhe e hedhim në një tavë të cilën e kemi lyer me pak vaj.

5

Shtojmë salcën e domates, të cilën me ndihmën e një luge e shpërndajmë në mënyrë të njëtrajtshme.

6

Mocarelat i presim feta- feta dhe ja shtrojmë tavës sipër.

7

E pjekim në furrë me 180°C për 30 Minuta

Kategoria, KuzhinaMënyra e gatimit, , ,

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 1 lulelakër
 2 thelpinj hudhër
 3 vaj ulliri
 200 g djathë mocarela
 kripë
 200 g salcë domate

Hapat

1

Pasi e kemi pastruar lulelakrën nga kërcelli e vendosim të ziejë në një tenxhere për 20 Minuta

2

Ndërkohë në një tigan hedhim vajin dhe skuqim thelpinjtë e hudhrës.

3

Shtojmë salcën e domates dhe e lëmë të ziejë për 20 Minuta

4

Kur lulelakra të ketë zierë kullojmë ujin dhe e hedhim në një tavë të cilën e kemi lyer me pak vaj.

5

Shtojmë salcën e domates, të cilën me ndihmën e një luge e shpërndajmë në mënyrë të njëtrajtshme.

6

Mocarelat i presim feta- feta dhe ja shtrojmë tavës sipër.

7

E pjekim në furrë me 180°C për 30 Minuta

Lulelakër me salcë domate dhe djathë mocarela

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

13 − tetë =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)