Lëng perimesh

AutoriEntela
00VështirësiaFillestar

Lëngu i perimeve është një përgatitje baze e kuzhinës italiane. Mund ta përdorim për përgatitjen e pilafit, pjatave të ndryshme të orizit, supat e kremrat e perimeve. E rëndësishme në këtë recetë është zgjedhja e perimeve të freskëta e të stinës, mbi të gjitha sipas dëshirës. Pra mund ta  personalizoni këtë recetë sipas shijes tuaj duke përdorur dhe erëza të ndryshme për ti dhëne një aromë shumë më të veçante.

 

 

 

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
lëng perimesh
Koha e përgatitjes15 minutaKoha e pjekjes1 orëKoha totale1 orë 15 minuta
 1 patate
 2 karrota
 1 domate mesatare
 23 kërrcell selino
 kripë e piper sipas dëshirës
 1 ujë
1

Perimet lahen dhe qërohen nga lëkura.

2

Priten në copëza të mëdha e bashkë me ujin vendosen në një tenxhere.

3

Valojnë në flakë mesatare për rreth 60 Minuta (nëse do përdorim tenxhere me presion, koha përgjysmohet 30 Minuta)

4

Më pas kullohet lëngu dhe konservohet në frigorifer në një enë qelqi për jo më shumë se 3 ditë.

5
KuzhinaMënyra e gatimit,

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 1 patate
 2 karrota
 1 domate mesatare
 23 kërrcell selino
 kripë e piper sipas dëshirës
 1 ujë

Hapat

1

Perimet lahen dhe qërohen nga lëkura.

2

Priten në copëza të mëdha e bashkë me ujin vendosen në një tenxhere.

3

Valojnë në flakë mesatare për rreth 60 Minuta (nëse do përdorim tenxhere me presion, koha përgjysmohet 30 Minuta)

4

Më pas kullohet lëngu dhe konservohet në frigorifer në një enë qelqi për jo më shumë se 3 ditë.

5
Lëng perimesh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

gjashtëmbëdhjetë − 5 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)