Kunguj zgare të marinuara

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar

Një pjatë e shijshme dhe e freskët.
Ideale dhe për njerëzit që dëshirojnë të mbajnë nën kontroll kaloritë e shumta.

NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
Koha e përgatitjes10 minutaKoha e pjekjes15 minutaKoha totale25 minuta
 23 kunguj
 2 majdanoz i grirë imët
 70 ml vaj ulliri
 2 thelpij hudhra të grira imët
 uthull sipas dëshirës
 kripë, piper sipas dëshirës
1

Pasi i kemi larë kungujt i presim në feta të holla.

2

I vendosim në një pjastër ose grill duke i pjekur mirë nga të dyja anët.

3

I hedhim kripë e piper sipas dëshirës.

4

Pasi kungujt janë pjekur i vendosim në një pjatë dhe fillojmë përgatitjen e salcës.

5

Në 1 tas të vogël, përziejmë bashkë majdanozin e hudhrat (të grira imët), vajin e ullirit dhe uthull sipas dëshirës.

6

I kaudisim mirë e mirë të gjitha përbërësit bashkë dhe ja hedhim sipër kungujve.

Kategoria, Kuzhina, Mënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 23 kunguj
 2 majdanoz i grirë imët
 70 ml vaj ulliri
 2 thelpij hudhra të grira imët
 uthull sipas dëshirës
 kripë, piper sipas dëshirës

Hapat

1

Pasi i kemi larë kungujt i presim në feta të holla.

2

I vendosim në një pjastër ose grill duke i pjekur mirë nga të dyja anët.

3

I hedhim kripë e piper sipas dëshirës.

4

Pasi kungujt janë pjekur i vendosim në një pjatë dhe fillojmë përgatitjen e salcës.

5

Në 1 tas të vogël, përziejmë bashkë majdanozin e hudhrat (të grira imët), vajin e ullirit dhe uthull sipas dëshirës.

6

I kaudisim mirë e mirë të gjitha përbërësit bashkë dhe ja hedhim sipër kungujve.

Kunguj zgare të marinuara

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

pesëmbëdhjetë + katër =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)