Mini kroasan të mbushur

AutoriMegi
00VështirësiaFillestar
NdajeTweetShpëtojeNdajeNdajeBigOven
kroasan të mbushur
Koha e përgatitjes15 minutaKoha e pjekjes30 minutaKoha totale45 minuta
 1 brumë sfloljat
 100 g sheqer integral
 1 mollë
 vaj luledielli
1

Në një tavë me letër furre vendosim një nga petët e brumit sfloljat të gatshme.

2

I presim në forma trekëndore diagonale.

3

Pasi i kemi ndarë ne forma trekëndore i lyejmë me sheqerin integral.

4

Qërojmë një kokërr mollë dhe e ndajmë feta -feta.

5

Vendosim një fetë mollë në një nga petët trekëndore qe kemi formuar dhe e rrotullojmë duke filluar nga baza për te maja. Veprojmë kështu dhe me petët e tjera trekëndore.

6

I vendosim ne tavë ku me ndihmën e një furçe i spërkasim me vaj.

7

E pjekim ne furrë për 30 Minuta

KategoriaKuzhinaMënyra e gatimit

Revania është më e shijshme nëse përgatitet një ditë përpara.
Shërbetin ja hedhim vetëm pasi të jetë ftohur.

Shfleto të gjitha ëmbëlsirat

Përbërësit

 1 brumë sfloljat
 100 g sheqer integral
 1 mollë
 vaj luledielli

Hapat

1

Në një tavë me letër furre vendosim një nga petët e brumit sfloljat të gatshme.

2

I presim në forma trekëndore diagonale.

3

Pasi i kemi ndarë ne forma trekëndore i lyejmë me sheqerin integral.

4

Qërojmë një kokërr mollë dhe e ndajmë feta -feta.

5

Vendosim një fetë mollë në një nga petët trekëndore qe kemi formuar dhe e rrotullojmë duke filluar nga baza për te maja. Veprojmë kështu dhe me petët e tjera trekëndore.

6

I vendosim ne tavë ku me ndihmën e një furçe i spërkasim me vaj.

7

E pjekim ne furrë për 30 Minuta

Mini kroasan të mbushur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

1 × katër =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)