krepa me nutella
krepa me nutella

krepa me çokokrem

Nga Megi Morava      

9 Janar, 2017

Krepat janë një gatim me origjinë franceze.
Një ëmbëlsirë e cila vitet e fundit është bërë shumë trend.
Krepat mund ti gatuani të ëmbël ose të kripur, kjo varet nga dëshira juaj.
Receta që do ju propozoj mund ta konsumoni në çdo orë të ditës pasi ka një shije unike.

  • Përgatitja: 40 minuta
  • Gatimi: 20 minuta
  • Serviret: 4 -5 persona

Përbërësit

3 kokrra vezë

250 g miell

500 ml qumësht

50 g gjalp

150 g çokokrem (nutella)

s. d. sheqer pluhur

Hapat e gatimit

1Në një enë rrahim vezët e më pas shtojmë qumështin.

2Më pas shtojmë miellin dhe i trazojmë me ndihmën e një mikseri elektrik.

3I trazojmë mirë në mënyrë që mos krijohen kokrriza dhe derisa të krijohet një brumë i hollë.

4Pasi kemi bërë gati brumin e krepave, e mbulojmë me qese kuzhine dhe e vëmë në frigorifer për 30 Minuta

5 Vëmë në zjarr tiganin e krepave të lyer me pak gjalpë.

6Me ndihmën e një garuzhdeje shtojmë brumë në qendër të tiganit.

7Brumin e përhapim mirë duke e kthyer tiganin rreth e rreth.

8E lëmë të piqet rreth 1 Minuta derisa të marr një ngjyrë të artë .

9Më pas e kthejmë nga ana tjetër.

10E vendosim në një pjatë dhe me ndihmën e një luge e lyejmë me çokokrem.

11E pudrosim me sheqer pluhur për zbukurim.

12Të njëjtën procedurë kryejmë deri në mbarimin e brumit.

Nëse nuk doni ta gatuani të gjithë brumin e krepave ju mund ta vendosni në një kontenitor hermetik dhe ta konservoni në frigorifer për 12 orë.

 

00:00

0 Reçensione

Të gjitha fushat janë të nevojshme për të dërguar një reçension.

4 + 20 =

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu
lista njoftimeve

Receta me E-Mail

Përshëndetje!

Bashkohu dhe ti listës tonë për të marë recetat më të reja.

Faleminderit! :-)